Szociális hálót szőnek

Első fontos lépésként a népszavazás három fő kérdéséről, a tandíjról, a vizitdíjról és a kórházi napidíjról szervez beszélgetéseket, felvilágosító fórumokat a tegnap megalakult Polgári Szociális Bázis. Az önkéntes szerveződés a baloldali érzelműek csatlakozását is várja a Magyarországon szociálisan leszakadó milliók támogatására.

2007. 09. 30. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Új szociális háló létrehozására, az elszegényedő emberek tájékoztatására, felvilágosítására alakítottam meg a Polgári Szociális Bázist – jelentette be tegnap Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője. Kiemelte: Bús Balázs óbudai és Székyné Sztrémi Melinda salgótarjáni polgármesterrel, Iván László és Náray Szabó Gábor professzorral, valamint Kontúr Pál és Varga József fideszes, Soltész Miklós KDNP-s országgyűlési képviselőkkel elsőként az ellenzék által kezdeményezett népszavazás sikeréért indulnak országjáró körútra. – Nem bejegyzett szervezetként, pártalapon, hanem önkéntesen szerveződünk, és a baloldali érzelmű emberek csatlakozását is várjuk. Fő célunk, hogy az őszinteség, az együttérzés és a támogatás értékei alapján tiszta vizet öntsük a pohárba, ugyanis ma Magyarországon megfordult a világ: Európában példátlan módon a hatalmon lévő szocialisták szociálisan érzéketlenek, a neoliberális piaci dogmák megbuktak, a rászorultakat a polgári jobboldal képviseli. Milliós tömegek szakadnak le, nő a feszültség, szakadozik a régi szociális háló, megszűnt a közös felelősségvállalás, ezért különösen a tandíj, a vizitdíj és a kórházi napidíj ügyében beszélünk az emberekkel. Ma már mindenki a saját bőrén érzi, mit is jelentenek a kormány úgynevezett reformintézkedései – hangsúlyozta a frakcióvezető. Szerinte aki a népszavazás intézményét lebecsüli, az a demokráciával is ugyanazt teszi.
A Polgári Szociális Bázishoz szinte azonnal csatlakozott a Polgári Fiatalok Egyesülete, számos közéleti személyiség és civil szervezet ugyancsak jelezte érdeklődését. Az alapítók hosszú távra, nem csak a népszavazás idejére tervezik működésüket. – Gulyásosztás nem lesz, azonban ha a jelentkező karitatív szervezetek segítenek, akkor főként az egészségügyi területen az anyagi, ellátási támogatást elképzelhetőnek tartom – szögezte le Tarlós István.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.