Vizsgálják a Magyar Gárdát

Ügyészi vizsgálat folyik a Magyar Gárda törvényes működéséről – közölte a parlamentben tegnap a legfőbb ügyész. Az ellenzéki képviselők bírálták az egészségügyi „reformámokfutást”, a miniszterelnök megjegyzéseit, amelyeket a német kancellár felé intézett a Szent Korona elhelyezésével kapcsolatban, illetve kérdőre vonták a kormányt a határon túli magyarok autonómiatörekvéseivel összefüggő nyilatkozatok miatt.

Zsebõk Csaba
2007. 09. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fővárosi Főügyészség ügyészi vizsgálatot folytat a Magyar Gárda törvényes működéséről – jelentette be Kovács Tamás legfőbb ügyész, miután azonnali kérdést intézett hozzá Gusztos Péter SZDSZ-es képviselő. A vádhatóság vezetője kifejtette, több olyan bejelentés érkezett az ügyészséghez az utóbbi napokban, amelyek a Magyar Gárda alapszabályától eltérő s ezért törvénysértő tevékenységre utaló adatokat tartalmaznak.
Az interpellációk sorát a fideszes Molnár Ágnes kezdte Reformámokfutás csecsemőáldozatokkal? címmel. A képviselő felvetette, hogy a gyermekek egészségügyi ellátásának feltételei egyre rosszabbak; lesújtó mértékű a pénzkivonás a gyermekegészségügyből. Emlékeztetett arra, hogy az előző év azonos időszakához képest az elmúlt hat hónapban mintegy nyolc százalékkal több csecsemő halt meg, ami elsősorban az intézményi volumenkorlátnak tudható be, amelyet meg kell szüntetni. Horváth Ágnes miniszter válaszában azt állította, hogy a védőnői hálózat jól működik, ma elegendő szülőágy áll rendelkezésre, és csak azokat az osztályokat, illetve intézményeket kellett megszüntetni, ahol nem volt komplex az ellátás; Molnár Ágnes a választ nem fogadta el.
Csapody Miklós MDF-es képviselő Parlamenti idegenvezetés, avagy mit kell tudni a Szent Koronáról? címmel a miniszterelnöknek szegezte: tragikomikus, hogy Angela Merkel budapesti látogatásakor Gyurcsány Ferencből kitört a tanulatlan idegenvezető, amikor a királyi ereklye elhelyezését kritizálta. A demokrata fórumos honatya szerint nem kis külpolitikai tapasztalatlanságról tett tanúbizonyságot a kormányfő, hogy a belpolitikai vitákat ilyen ügyekben is kiteregette a nemzetközi közvélemény előtt. Gyurcsány Ferenc távollétében Takács Albert igazságügyi és rendészeti miniszter válaszolt. Elmondta, a közjogi méltóságok nem a Szent Korona előtt tesznek esküt, az közjogi funkcióval nem bír, főnöke idegenvezetésének autentikus voltáról pedig nem kívánt véleményt alkotni.
Németh Zsolt fideszes honatya arról érdeklődött, milyen változás állt be a kormány politikájában a határon túli magyarok autonómiatörekvéseivel kapcsolatban. A képviselő felidézte, hogy Kóka János, az SZDSZ elnöke erdélyi lapoknak arról beszélt: az autonómia és a kollektív jogok már nem igazán időszerűek Románia uniós csatlakozása után, Gyurcsány Ferenc pedig néhány napra rá az elszakadási törekvések előszobájaként értékelte az autonómiatörekvéseket. Göncz Kinga külügyminiszter válaszában azt állította, hogy a kormány politikájában nincs változás a külhoni magyarok autonómiatörekvéseit illetően.

Osztozkodás privatizáció előtt. Bár a balliberális hatalom cáfolja, a jelek szerint a Főgáz Zrt. közeljövőben tervezett privatizációja állhat amögött, hogy Bakonyi Tibor MSZP-s politikus lett május végén a fővárosi közszolgáltató cég vezérigazgatója. A volt országgyűlési és fővárosi képviselőt május végén botrányos körülmények között nevezte ki a cég élére a Fővárosi Közgyűlés gazdasági bizottsága, a társaságok vezetőségeiben egyetlenegy hely sem jutott az ellenzéknek. Bakonyi mandátumát a parlamentben tegnap az ugyancsak fővárosi képviselő Havas Szófia kapta, akinek javaslatára áprilisban az eredetihez képest még több aktív kórházi ágyat szüntettek meg. A gázművek élén történt cserét Ikvai-Szabó Imre SZDSZ-es főpolgármester-helyettes az előző vezérigazgató nyugdíjazásával indokolta, ugyanakkor feltűnő, hogy a fővárosi balliberális képviselők június 28-i ülésükön döntöttek a cégben birtokolt csaknem 50 százaléknyi önkormányzati részvény eladásának előkészítéséről. Az akkori határozat egyelőre csak értékesítési tanácsadó kiválasztását írta elő, azonban információnk szerint a város vezetői rövid időn belül több mint 40 milliárd forintnyi bevételt remélnek az ügylettől.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.