Küzdelem a Postás Sporttelepért

A Postás Sportegyesületnek december 31-ig el kellene hagynia a Róna utcai sporttelepet, különben végrehajtási eljárásban kilakoltatják őket. Rostás Gábor, az egyesület elnöke közölte, nem hagyják el a telepet, a döntésekkel kapcsolatban polgári és büntetőeljárás is zajlik. Ő úgy látja, erős a nyomás az ingatlan három tulajdonosán, hogy értékesítsék a fél-egy milliárd forint értékű telket. A Magyar Posta tárgyalóasztalnál kívánja folytatni a további egyeztetéseket – közölte a társaság szóvivője.

Bákonyi Ádám
2007. 10. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eddig összesen három felszólítólevelet kaptunk, hogy december 31-ig hagyjuk el az ingatlant. A legutóbbi szerint amennyiben ez nem történik meg, végrehajtási eljárás keretében történik meg a kilakoltatás – közölte Rostás Gábor. Az 1899-ben alapított klub elnöke elmondta, hogy az egyesület támogatása érdekében 1991-ben létrehozott alapítvány tulajdonosai, a Magyar Posta, a Telekom és az Antenna Hungária februárban közölték, április elsejével beszüntetik az egyesület finanszírozását, s a klubnak az év végéig ki kell költöznie a Róna utcából, illetve egyúttal kezdeményezik az alapítvány megszüntetését. Történt mindez annak ellenére, hogy az egyesület már májusban jelezte: banki hitelből szívesen megvásárolná az ingatlant. Az ötletet kezdetben kedvezően fogadták a tulajdonosok, később viszont már nem támogatták az elképzelést, sőt az utóbbi időben „úgy tettek, mintha nem lenne ilyen ajánlat”, ezért érdemben nem is tárgyaltak tovább. Rostás szerint a cégeket a háttérből presszionálják, hogy értékesítsék a fél-egy milliárd forint értékű telket. Az egyesület feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon, polgári pert kezdeményezett a Pesti Központi Kerületi Bíróságnál, és megtámadta a klub támogatására létrehozott alapítvány megszüntetésére vonatkozó bírói döntést. – A Postás SE az ötvenes években csereingatlanként kapta a telepet a magyar államtól sportcélokra, a kezelési jogot azóta sem vették el tőlünk – hangsúlyozta Rostás. Zárai Aranka, a klub jogi képviselője elmondta, hogy az ingatlan tulajdonlapja alapján tisztázatlanok a viszonyok, hiszen egyik említett részvénytársaság sem jogutódja a Magyar Posta Vállalatnak, ezért tettek feljelentést, és tudomása szerint a nyomozás már megkezdődött.
– A Magyar Posta, de gyanítom, hogy a két másik érdekelt vállalat is a tárgyalóasztalnál kívánja folytatni a további egyeztetéseket – mondta az MTI érdeklődésére Tomecskó Tamás. A cég szóvivője arra a felvetésre, hogy a közelmúltban nem tárgyaltak érdemben a klubbal, azt állította, számtalan jegyzőkönyv tudja bizonyítani ennek ellenkezőjét.
A 2002-es kormányváltás óta a Magyar Posta rohamtempóban adja el jóléti és egyéb ingatlanait, arra hivatkozva, hogy az épületek évek óta kihasználatlanok, állaguk leromlott. A társaság így vált meg többek között a bajai, a dunakeszi, a tassi, a római-parti, a surányi, a szántódi, két siófoki, a balatonfenyvesi és tatai üdülőjétől, valamint gyöngyösi kempingjétől. A cég – mint azt lapunk megírta – nyáron döntött a Krisztina körúti postapalota eladásáról. A társaság a Népfürdő utcai Gateway Business Centerben havi 400 ezer euróért, azaz 100 millió forint körüli összegért bérel majd irodákat. Mivel a szerződés tíz évre szól, a Posta összesen 12 milliárd forintot költ bérleti díjra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.