Csajkovszkij egy őrült napja

2007. 12. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csajkovszkij-maratont rendeznek február 2-án a Művészetek Palotájában, a világ több országában egyre inkább divattá váló La Folle Journée (egy őrült nap) mintájára. Ezek a kezdeményezések egy-egy szerző életművét helyezik középpontba, amelyeket rövid idő alatt, folyamatosan kezdődő koncerteken mutatnak be. A budapesti Csajkovszkij-koncertek ötletét is innen vette a rendezvény művészeti vezetője, Fischer Iván.
Nálunk ugyan nem szólal meg Csajkovszkij összes műve, de azért így is jelentős válogatás részesei lehetünk. A 6. h-moll, a Patetikus szimfóniát a pécsi Pannon Filharmonikusok, az Olasz capricciót, a Rómeó és Júlia nyitányfantáziát a Magyar Telekom Szimfonikusok, a D-dúr hegedűversenyt és a Melankolikus szerenádot a MÁV Szimfonikusok, az 5. e-moll szimfóniát az Óbudai Danubia Zenekar, a 4. f-moll szimfóniát pedig a Budapesti Fesztiválzenekar adja elő; a kamaraművek között szerepelnek hegedű-zongora darabok, vonósnégyesek, zongoratriók olyan előadókkal, mint például a Bartók Vonósnégyes, Jandó Jenő zongoraművész vagy a Szenthelyi–Faludi művészpár.
A 11 órakor kezdődő mara-tonon minden koncert egész órakor kezdődik, és negyvenöt percig tart, hogy még egy kis szünetre is legyen idő. A zene mellett Csajkovszkij képekben is megjelenik, legalábbis ezen dolgozik a Művészetek Palotája, amely éppen erről tárgyal a moszkvai Glinka múzeummal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.