Bevált marketingmódszer a kereskedőknél, hogy pontgyűjtő kártyát osztanak a vásárlóknak, így erősítve a törzsvevők áruház iránti hűségét. A SuperShop kártyarendszer a legnagyobb olyan program hazánkban, amelynek több kereskedő, egy benzinkút és egy bank is tagja. A több mint 1,4 millió kártyatulajdonos az OMV-kutak, a Plus diszkontok, a Kaiser’s szupermarketlánc, az OBI- és Photo Hall-üzletekben gazdagítják magukat a forintra váltható bónuszokkal.
Az egyik programban részt vevő vállalat belső köreiből szivárgott ki, hogy azokról az adatokról, amelyek a költekezés során gyűlnek össze a rendszer központi adatbankjában, az adóhatóság is információt kér, ha vagyonvizsgálatkor gyanúba keveredett valaki. Így pontos képet kaphat a revizor arról, mennyi pénzt költünk fogyasztási cikkekre, adott esetben benzinre, s az arányos-e bevallott jövedelmünkkel.
Nem lepte meg erre vonatkozó kérdésünk a SuperShop Kft. marketingigazgatóját. Mint mondta, hallott már a feltételezésről pletykaszinten. Radnóti Brigitta ugyanakkor hangsúlyozta: a hűségkártyák adatai miatt soha nem kereste meg a céget semmilyen hatóság, és nem is adtak ki információt arról, melyik ügyfél mennyi pénzt hagy a pénztáraknál. Állítja, a kártyatulajdonosok biztonságban vannak, hisz az adatok tulajdonosa a SuperShop Kft., míg a hat kereskedelmi partner több mint félezer egységében kihelyezett terminálok és a teljes informatikai rendszer működtetését a K&H bank Csoportszolgáltató Kft. látja el. – Fizikailag a rendszer biztonságos, és az adatkezeléssel kapcsolatban szigorú szabályaink vannak – közölte az igazgató, de hozzátette, hogy a cég jogászai vizsgálják, milyen adatszolgáltatási kötelezettségük van a hatóságok felé egy esetleges megkereséskor. – Ha a hatóság nyomós indokkal és megfelelő jogszabályi indoklással kéri, akkor kötelesek vagyunk átadni egy-egy kártyatulajdonos kiadásairól való kimutatásunkat, az azonosítást szolgáló személyes törzsadatokkal együtt – mondta, elismerve, hogy a vagyongyarapodási vizsgálat elég nyomós indok erre.
Alapból nem vizsgálja az adóhatóság sem a banknál vezetett folyószámlákat, sem a kereskedőknél fizetett vásárlásokat – mondta kérdésünkre az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) szóvivője. Bakonyi Ágnes ugyanakkor elismerte, hogy ha egy magánszemély ellen vagyonosodási vizsgálat folyik, akkor az adóhatóságnak a törvények szerint joga van bekérni a kereskedőtől a gyanús költések igazolását. Ez egy bevált gyakorlat – mondta. Idén tizennégyezer vagyonosodási vizsgálatot indított az APEH.
Karácsonyi buktatók. Sok kereskedelmi egység próbál visszaélni az ajándékvásárlási roham kínálta lehetőségekkel. A kereskedők hajlamosak elfelejteni, hogy a cserelehetőség akciós árukra is vonatkozik, a nagy hajtásra hivatkozva pedig gyakran bújnak ki a jegyzőkönyvfelvétel alól, pedig az minőségi reklamáció esetén kötelező. Ha többféle árat látni az árucikken, mindig a legkisebbet kell fizetni – figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület és az Országos Kereskedelmi Szövetség.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban