Nemzetközi műhelytanácskozást tartanak a hét végén Budapesten Liszt Ferenc 2011-es bicentenáriuma jubileumi programjának előkészítéséről. A Liszt workshopon a nemzetközi művészeti életben ismert szakemberek, Liszt életművéhez leginkább kötődő európai kulturális központok és intézményeik képviselői tesznek javaslatokat, felvetéseket az eseménysorozat koncepciójához.
A Németországban 2006-ban és 2007-ben rendezett nagyszabású magyar programegyüttes, az Ungarischer Akzent számos olyan intézményi szakmai kapcsolatot eredményezett, illetve erősített meg, amelyek komoly szerepet játszhatnak a határokon átívelő Liszt bicentenárium megünneplésének sikerében, elsősorban hazánk bekapcsolásában a programsorozatba. A Liszt bicentenárium legfontosabb rendezvényeinek azok az országok adnak majd otthont, ahol a zeneszerző élt és alkotott, vagyis Magyarország, Ausztria, Svájc, Olaszország, Franciaország, Szlovákia és Németország, de számos más európai ország jelezte csatlakozási szándékát, amelyek a világhírű muzsikus rövidebb-hoszszabb koncertturnéin, illetve ismert tanítványain keresztül kapcsolódnak a rendkívül gazdag Liszt-életműhöz.
A Régi Zeneakadémián ma és holnap zajló konferencián a Liszt bicentenárium koncepciójának alapelemeit és a kiemelt nemzetközi programok vezérmotívumait vázolják fel, emellett javaslatot tesznek a magyarországi központi rendezvény – egy nemzetközi kongresszus és fesztivál – szervezési és szerkesztési irányaira. Szó esik a 2011-ig tartó előkészítő négy évről is, amelyben figyelembe veszik az addig esedékes jubileumokat, a 2009-es Haydn-évfordulót, a 2010-es Erkel-, Schumann- és Chopin-bicentenáriumokat, a 2010–11-ben esedékes Mahler-megemlékezéseket, valamint a Pécs–Essen–Isztambul európai kulturális fővárosi együttműködési projekt kapcsolódási lehetőségeit. A szakmai tanácskozást vasárnap este Ránki Dezső és Klukon Edit exkluzív Liszt-hangversenye zárja a Művészetek Palotájában.
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés