Napi sajtószemle

2007. 12. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

REUTERS
Több ezer kormányellenes tüntető gyűlt össze a parlamentnél szerdán, miután tízezer munkás sztrájkolt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök gazdasági reformjai ellen – olvasható
a brit hírügynökség budapesti tudósításában, amely idézi
a 65 éves Mezei Andrást, aki elmondta: „Gyűlölöm Gyurcsányt. Minél többen jövünk ki, annál nagyobb a remény, hogy valami változik.” Magyarország azonban – ellentétben Franciaországgal és Németországgal – a szakszervezetek nem igazán erősek. Később a rendőrök néhány ezer szélsőjobboldali tüntetővel csaptak össze, de nem jelentettek sérüléseket. Gyurcsány politikája Magyarországon népszerűtlen, de nagyon tetszik az Európai Uniónak.

taz.de
A balliberális német lap Bécsből keltezett tudósításában a sztrájkról beszámolva kiemeli, hogy ahhoz a kommunisták mellett a jobboldali pártok, mindenekelőtt „a populista Fidesz” is csatlakozott.

EuroNews
Az európai hírtévé portugál honlapja Magyarországról azt emeli ki, hogy – mint a hír címében olvasható – „A szélsőjobb ismét a budapesti erőszakos tiltakozások főszereplője”. A hírlap szerint Toroczkai Lászlót is letartóztatták.

A spanyol nyelvű honlap más tónust üt meg Énekkel és sztrájkkal a magyarországi reformok ellen címmel írt tudósításában.

ELSEVIER
A tekintélyes holland hetilapnak
a Vízágyúkkal a zavargók ellen Budapesten címet kapott híradása emlékeztet arra, hogy Gyurcsány hazugságbeszédének a nyilvánosságra kerülése óta a miniszterelnök népszerűsége zuhan.

GAZETA MERCANTIL
A brazíliai gazdasági lap Európa: sztrájk kezdődik Magyarországon – a németek és franciák tárgyalnak címmel tudósít az eseményekről.

jungle-world.com
Az ultrabaloldali marginális német hetilap az Ungarn? Ungern! szójátékkal (Magyarország? Nem szívesen!) című hosszú cikke pontosan azt a képet festi le Magyarországról (neonácik felvonulása, erőszakos demonstrációk, mindennapi antiszemitizmus, romaellenesség és még a Magyar Gárda), amelyet a Gyurcsány-kormánynak nagy igyekezettel sikerült elterjeszteni a világon Magyarországról. A cikk sajnálja azt is, hogy Sólyom László köztársasági elnök a gyűlöletbeszéd-törvényt nem írta alá.

TIME
Az amerikai hírmagazin globális rangsorolása szerint a felmért 128 ország közül Magyarország a 61. a nemek közötti egyenlőtlenségek terén. A legjobb helyen a skandináv országok állnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.