REUTERS
Több ezer kormányellenes tüntető gyűlt össze a parlamentnél szerdán, miután tízezer munkás sztrájkolt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök gazdasági reformjai ellen – olvasható
a brit hírügynökség budapesti tudósításában, amely idézi
a 65 éves Mezei Andrást, aki elmondta: „Gyűlölöm Gyurcsányt. Minél többen jövünk ki, annál nagyobb a remény, hogy valami változik.” Magyarország azonban – ellentétben Franciaországgal és Németországgal – a szakszervezetek nem igazán erősek. Később a rendőrök néhány ezer szélsőjobboldali tüntetővel csaptak össze, de nem jelentettek sérüléseket. Gyurcsány politikája Magyarországon népszerűtlen, de nagyon tetszik az Európai Uniónak.
taz.de
A balliberális német lap Bécsből keltezett tudósításában a sztrájkról beszámolva kiemeli, hogy ahhoz a kommunisták mellett a jobboldali pártok, mindenekelőtt „a populista Fidesz” is csatlakozott.
EuroNews
Az európai hírtévé portugál honlapja Magyarországról azt emeli ki, hogy – mint a hír címében olvasható – „A szélsőjobb ismét a budapesti erőszakos tiltakozások főszereplője”. A hírlap szerint Toroczkai Lászlót is letartóztatták.
A spanyol nyelvű honlap más tónust üt meg Énekkel és sztrájkkal a magyarországi reformok ellen címmel írt tudósításában.
ELSEVIER
A tekintélyes holland hetilapnak
a Vízágyúkkal a zavargók ellen Budapesten címet kapott híradása emlékeztet arra, hogy Gyurcsány hazugságbeszédének a nyilvánosságra kerülése óta a miniszterelnök népszerűsége zuhan.
GAZETA MERCANTIL
A brazíliai gazdasági lap Európa: sztrájk kezdődik Magyarországon – a németek és franciák tárgyalnak címmel tudósít az eseményekről.
jungle-world.com
Az ultrabaloldali marginális német hetilap az Ungarn? Ungern! szójátékkal (Magyarország? Nem szívesen!) című hosszú cikke pontosan azt a képet festi le Magyarországról (neonácik felvonulása, erőszakos demonstrációk, mindennapi antiszemitizmus, romaellenesség és még a Magyar Gárda), amelyet a Gyurcsány-kormánynak nagy igyekezettel sikerült elterjeszteni a világon Magyarországról. A cikk sajnálja azt is, hogy Sólyom László köztársasági elnök a gyűlöletbeszéd-törvényt nem írta alá.
TIME
Az amerikai hírmagazin globális rangsorolása szerint a felmért 128 ország közül Magyarország a 61. a nemek közötti egyenlőtlenségek terén. A legjobb helyen a skandináv országok állnak.
Orbán Viktor: Nincs megállás! 2025 fantasztikus év lesz!