ASIA TIMES
Az angol nyelvű pánázsiai honlapon a globális kérdések egyik világszerte elismert szakértője, William Engdahl Pakisztánról írt cikkének harmadik negyedében érdekes mozzanatokat ismertet Benazir Bhutto meggyilkolt pakisztáni politikusról. Férjét „Mr. 10 százaléknak” nevezték azért, mert ennyi juttatást kért kormánypályázatok nyerteseitől akkor, amikor felesége miniszterelnök volt. 2003-ban Benazirt és férjét Svájcban pénzmosás miatt ítélték el azért, mert baksist kapott svájci cégektől. A Bhutto család vagyonát több milliárd dollárra becsülik 1993 és 1996 között, amikor Benazir miniszterelnök volt, a megbékélés politikáját hirdette az iszlamisták, különösen az afganisztáni tálibok irányában. A politikus asszonyt szoros kapcsolat fűzte az amerikai és a brit hírszerzéshez. „Tom Lantos, a neokonzervatív amerikai képviselő segítségét vette igénybe, amikor Washingtonban volt… és Dick Cheney alelnök ezért is támogatta őt biztonságos alternatívaként Cheney pakisztáni stratégiai szövetségének megmentésére azután, hogy a nép növekvő ellenállást tanúsított Musarraf pakisztáni elnök ellen, amikor az tavaly rendkívüli állapotot hirdetett ki az országban.” Washington szándéka az volt, hogy Bhutto lepaktáljon Musarraffal egy demokratikusra kozmetikázott diktatúra létrehozása érdekében, amelynek örve alatt az amerikai kormány stratégiai ellenőrzése alatt tartotta volna Pakisztánt. Washingtonnak Bhutto megölése után nincs más választása, mint hogy Musarrafot támogassa, mert a pakisztáni hadsereg ellenzi a kínaiak gazdasági hegemóniájának kiterjesztését Pakisztánra. És ennek megakadályozása Washington valódi geopolitikai célja.
Information Clearing House
A népszerű amerikai hírportálon megjelent cikk alapvetően vonja kétségbe azon optimista híradásokat, amelyek arról szólnak, hogy az elmúlt hónapokban Irakban és főként Bagdadban jelentősen növekedett a biztonság. A szerző megvizsgálja ezen derűlátó jelentések három fő forrását. Az egyik az amerikai hadsereg, amely csak akkor tájékoztat erőszakról, ha az áldozatok amerikaiak. A második forrás az iraki kormány és az iraki hadsereg. Márpedig ezen intézmények élén állókat az amerikai hadsereg irányítja. A harmadik hírforrás pedig a különféle iraki szervezetek nyilatkozatai, amelyek teljesen megbízhatatlanok.
Süddeutsche Zeitung
Angela Merkel kereszténydemokrata kancellár figyelmeztető letartóztatást és nevelőtábort tart helyesnek az erőszakos cselekményeket elkövető fiatalkorúakkal szemben, amit a szociáldemokrata koalíciós partner ellenez. Németországban a bűncselekmények 43 százalékát 21 éven aluliak követik el, és mintegy ötven százalékuk idegen.
Teljesen máshogyan beszél nyilvánosan és a magánbeszélgetéseiben Magyar Péter a nyugdíjasokról