Lehallgatott brit mozlim politikus

Évek óta nem látott súlyos rendőrségi botrányról cikkez a brit sajtó, miután tegnap kiderült, hogy a Scotland Yard több alkalommal is lehallgatta a Munkáspárt egyik mozlim képviselőjének és annak a másik mozlim férfinak a beszélgetéseit, akinek az Egyesült Államok a kiadatását kéri Londontól egy táliboknak adományokat gyűjtő internetes honlap működtetése miatt.

2008. 02. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jack Straw brit igazságügy-miniszter vizsgálatot rendelt el tegnap a Sunday Times vasárnapi brit lap értesülései nyomán, amelyek szerint Sadiq Khan munkáspárti parlamenti képviselő 2005-ben és 2006-ban folytatott beszélgetéseit lehallgatta a Scotland Yard terrorellenes ügyosztálya. Khan és a vizsgálati fogságban lévő Babar Ahmad közötti beszélgetésekre a Londontól mintegy ötven kilométerre északra fekvő Milton Keynes-i Woodhill börtönben került sor. A Sunday Times szerint a találkozók a börtön közösségi termében zajlottak le, ahol a foglyok asztaloknál fogadhatják látogatóikat. Az asztalok alján vastag, tömör fából készült panelek választják el egymástól a beszélgetőket. A beszámoló szerint azonban legalább hat ilyen elválasztó elemben üregeket alakítottak ki lehallgatókészülékek számára.
A 37 éves politikus évek óta kampányol Babar Ahmad kiszabadításáért, akinek kiadatását azért követeli Washington Londontól, mert az amerikai hatóságok gyanúja szerint a férfi az 1990-es évek végén tálib és csecsen terroristáknak adományokat gyűjtő internetes honlapot működtetett. Az őrizetbe vett Ahmad ellen azonban nem emeltek vádat. Sadiq Khan az ügyben találkozott a brit belügyminiszterrel, akinek egy 18 ezer aláírással ellátott, Ahmad szabadon engedését követelő petíciót is átadott.
Jack Straw leszögezte: ugyan az ügy részleteit nem ismeri, „elfogadhatatlannak” tartja alsóházi képviselők beszélgetéseinek rendőrségi lehallgatását. A Sunday Times szerint a rendőrség vezetői között is megoszlottak a vélemények arról, hogy helyes döntés-e a képviselő lehallgatása. Egy 1966-ban elfogadott alapelv tiltja képviselők és kormánytagok beszélgetéseinek titkosszolgálati megfigyelését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.