The Guardian
Grosics Gyulát, az ötvenes évek magyar Aranycsapatának kapusát tüdőműtét után az intenzív osztályon ápolják, jelenti a brit baloldali lap a Reuters hírügynökség anyaga alapján.
SignOnSanDiego.com
A dél-kaliforniai lap szintén a Reuters budapesti tudósítása nyomán adja hírül azt, hogy a Magyar Katolikus Egyház kérte az igazságügy-minisztert: papjait mentesítsék azon új szabályzat alól, amely az alkohol befolyásoltsága alatti vezetést drákói szigorral bünteti. A papok munkájához tartozik, hogy misebort igyanak, olvasható.
Die Presse
A vezető lap figyelmezteti az osztrák autósokat, hogy magyarországi utazásuk igen sokba kerülhet nekik, ugyanis Magyarországon drasztikusan emelték a büntetéseket. A lejárt rendszámmatricás kocsikról leszerelhetik a rendszámot, és bevonhatják a forgalmi engedélyt. „Az ottani jogi rendszer nem ismeri a négy hónapos tűréshatárt.” A cikk arra is figyelmeztet, hogy már nemcsak a rendőrség végezhet közlekedési ellenőrzést, hanem az útfenntartó is, és ezért gyakrabban ellenőriznek. A gyorshajtásnál csaknem megkétszerezték a pénzbüntetést: májustól 120 és 1200 euró között kaszszíroznak.
FT.com
A londoni globális üzleti lap davosi mellékletében a Harvard és az Oxford egyetemen tanító Niall Ferguson történész cikkében idézi Anthony Trollope Phineas Finn című regényét, amely a Westminsterben játszódik. Ferguson ezt írja: „Az 1860-as évek nem igazán voltak a mintademokrácia évei. (…) De három dolog feltűnő abban a rendszerben, amelyet Trollope oly élénk színekkel ecsetel. Az első az, hogy a politikai elit egységesen és azonnal elítélt mindenfajta politikai erőszakot – még az azzal való fenyegetést is. Másodszor: a kormányon lévők nem haboztak, hogy lemondjanak hivatalukról, ha úgy érezték, parlamenti helyük tarthatatlanná vált. Harmadszor: mindkét oldalon a képviselők túlnyomó többsége elfogadta az alkotmány szentségét és a törvények mindenhatóságát.”
Herald Tribune
A globális lap 14 tudósítója számol be arról, hogy külföldön milyen érzésekkel figyelik az amerikai elnökválasztást. Mindenhol változást várnak. Izraelben ugyanakkor Clintonnét szeretnék az elnöki székben látni.
Economist.com
A globális brit lap közli az Economist/YouGov felmérés eredményeit, amelyben a felmérők Clintonra és Obamára kérdeznek. A legelső kérdés: „Elég keménynek tartja, hogy elnök legyen?”
Elgázolt egy embert a vonat Budapesten az éjszaka