bbc home
A világsajtóban továbbra is cikkeznek a magyarországi népszavazás eredményéről és annak hatásáról. Míg a kormánypárti elfogultsággal írt cikkek a koalíció „reformjának” leszavazásáról szólnak,
a tárgyilagos beszámolók nem veszik át a kabinet szóhasználatát, mint a brit közszolgálati adó, amelynek honlapján Nick Thorpe tudósítása
A magyarok elvetik a megszorítási tervet címmel arról számol be, hogy az egészségügy és a felsőfoktatás területén kivetett újabb illetékeket a szavazók „látványos” többséggel utasították el.
FT.com
A neoliberális üzleti körök érdekeit képviselő londoni globális lap tegnap törte meg hallgatását a vasárnapi népszavazásról A magyar szavazás eredménye feléleszti a beruházók félelmét címmel megjelent budapesti tudósításában Szabados Krisztiánt idézi anélkül, hogy intézete, a Political Capital és a kormány közötti kapcsolatot elárulná. Szabados szerint a befektetők valószínűleg most visszariadnak annak láttán, hogy a reformba belefáradt ország hosszú távú kormányzása kétségessé vált. „A jövőben bármilyen megszorító intézkedést egy demagóg referendummal meg lehet támadni”, mondta a Political Capital igazgatója, aki hozzátette még, hogy ha a kormány be akarja vonni a magánszektort, akkor annak be kell kalkulálnia a többletkockázatokat, ami mutatja, hogy „itt bármilyenfajta kapitalizmus igen kockázatos”. A cikk idézi Gyurcsányt is, aki kijelentette, az ilyenfajta népszavazások nem hoznak létre erős Magyarországot.
FINANCIAL TIMES
Ezzel szemben e lap németországi kiadásának a témáról szóló cikke címéből is láthatóan nem a kormányvonalat követi: „A magyarok az illetékek ellen szavaznak”.
EARTHtimes
Horn Gábor Gyurcsánynak címzett durva kijelentésével foglalkozik az „emberi környezettel” foglalkozó, globális, angol nyelvű internetes lap, amely ismerteti, hogy az MSZP parlamenti frakciójának többsége Horn lelépését akarja. Megjegyzi: mindkét kormányzó párt népszerűsége a mélységekbe zuhant.
Rebelión
A neoliberális rendszert nem demokráciának tekintő, spanyol nyelvű internetes lap Magyarország a népszavazással nemet mond az EU által követelt neoliberális reformokra címmel számolt be a referendumról a Political Capitaltól Somogyi Zoltánt idézve, aki kijelentette, hogy egész Európában a magyarok a legkritikusabbak a kapitalizmussal és a szabad vállalkozással szemben, és kapcsolatuk az állammal „paternalista”. A szerkesztők a „szabad vállalkozás” kifejezés után zárójelben gúnyosan a latin „sic” szót írták.
Magyar Péter eltűnt, nem jelent meg a meghirdetett programján