Légi utasok brüsszeli kálváriája

Több magyar utas is pórul járt nemrégiben Belgiumban. Hiába várták ugyanis az interneten megrendelt és előre kifizetett minibuszt, amely Brüsszelből az ötven kilométerre lévő Charleroi repülőtérre szállította volna őket. Végül tegnap kiderült, hogy a társaság csődbe jutott.

2008. 06. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy magyar házaspár – K. L. és felesége – április 6-án kora délután Brüsszelben várt arra, hogy SMS-üzenetet kapjon a minibusz érkezéséről, amely a Brüsszeltől ötven kilométerre fekvő Charleroi repülőtérre vitte volna őket, ahonnan a Wizz Air légitársaság gépe indult Budapestre. Másfél kilométerre tőlük H. K. fogorvos lányával együtt ugyanerre a minibuszra várt. A fiatal házaspár egyre nyugtalanabb lett, mert se SMS, se minibusz nem érkezett a megadott időpontban, holott ugyanezt a szolgáltatást vették igénybe három nappal korábban a repülőtérről Brüsszelbe. Az utolsó pillanatban a házaspárt vendéglátójuk vitte ki a reptérre. A fogorvos pedig kocsiba ült, hogy időben kiérjen. Parkolásáért 70 eurót fizetett, plusz 72 eurót a minibuszért, amely fejenként egy irányban 18 euróba kerül, s mely összeget természetesen az internetes foglaláskor, előre kifizette. A wizzair.com honlapról igen nehézkesen elérhető repülőtéri transzferjárat internetes honlapján telefonszámnak hűlt helye.
K. L.-né április 8-án panaszlevelet írt a – vélhetőleg magyar – cégnek, amit továbbított a Wizz Airnek is, amely a charleroitransfer.com honlapja szerint partnercége. A Wizz Air automatikus választ küldött, amely szerint az érdemi tájékoztatásra harminc napnál is többet kell várni. A charleroitransfer.com vállalat április 22-én válaszolt a panaszra, amely szerint 24 órán belül kezdeményezik a visszautalást. Miután hiába várták a pénzt, K.-né április 28-án újabb panaszt küldött a cégnek. Május 28-ig erre szintén nem érkezett válasz. A brüsszeli fogorvos ugyanilyen sikertelenül járt visszaigénylésével. Hogy a gépet hányan késték le, vagy hányan fizettek az utolsó pillanatban a távolság miatt százötven eurót taxiért, nem tudni.
Tény, a nyolcszemélyes kisbusz általában megtelt, és a szolgáltatást igénybe vevők elégedettek voltak. A kisbuszon először egy magyarul beszélő, igen udvarias vezető teljesített szolgálatot, majd – az utasok elmondása szerint – egy belga sofőr, aki többször nézte a GPS-t és a mobiltelefonját, mint az utat. A cég honlapján jelezte, hogy technikai gondok miatt szünetel a szolgáltatás, majd később tudatta, ismét elindította a járatokat. Ezt lapunk tesztelte is. Május 22-én indultunk a kisbusszal a repülőtér felé. A buszban a tudósító volt az egyetlen utas. Május 27-én az udvarias és segítőkész belga buszvezető ismét csak egyetlen utassal indult útnak Charleroi-ból Brüsszelbe.
A helyzet azonban gyökeresen megváltozott. A tegnap Budapestről érkező két utasra – noha befizettek a „transzferre” – már senki nem várt. A repülőtéren elmondták, hogy a cég csődbe jutott. A tulajdonosok nyilván éppen úgy „kárpótolják” majd a belga buszsofőrt, mint a becsapott utasokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.