Eb-adta

MN
2008. 07. 07. 19:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Menesztették posztjáról Roberto Donadonit, az olasz válogatott szövetségi kapitányát. A 44 éves szakembernek azért kell távoznia, mert a világbajnoki címvédő már a negyeddöntőben búcsúzott, a spanyolok elleni 11-es párbajt követően. Donadoni helyére máris kinevezték azt a Marcello Lippit, aki a 2006-os világbajnokságon vezette végső diadalra a csapatot, majd lemondott.

Az osztrák fővárosra lecsapott vihar miatt szinte teljes Európa lemaradt a német–török elődöntő harmadik és negyedik góljáról, mert az orkán erejű szél használhatatlanná tette a bécsi televíziós központ átjátszó technikáját, áramkimaradást okozva. A problémát fokozta, hogy a biztonsági tartalékrendszer generátora sem kapcsolt be. Az UEFA hivatalos közleményben kért azonnal elnézést a közvetítő televízióktól és a nézőktől. Az Eb mérkőzéseit minden külföldi tv-állomás a bécsi központtól veszi át. Egyedüli kivételként a svájci közszolgálati televíziónak (SF) van joga közvetlenül a helyszínekről továbbított tv-jelek átvételére. Ezt használta ki a német ZDF televízió, amikor a második adáshiba jelentkezésekor „lekérte” az SF képadását, és azt sugározva folytatta a közvetítést.

Michel Platini, az UEFA elnöke szerint érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy a jövőben június helyett augusztusban rendezzék meg a kontinensbajnokságokat. Szerinte így el lehetne érni, hogy ne kifacsart futballisták lépjenek pályára egy fárasztó szezon végén. Platini hozzátette: tisztában van vele, hogy ebben az esetben teljesen át kellene alakítani a versenynaptárt, ezért egy ilyen változtatás alapos előkészítést igényel.

Egy prágai szórakozóhelyen verekedésbe keveredett a már az Eb csoportkörében kiesett cseh válogatott négy tagja. A média jelentése szerint Martin Fenin, Radoslav Kovac, Tomas Ujfalusi és Milan Baros is jelen volt a kínos esetnél, a verekedésben azonban csak a két „kisebb név”, Fenin és Kovac vett részt. Az Eintracht Frankfurt csatára, Fenin – aki az Eb-n egy percet sem játszott – közleményt adott ki, hangsúlyozva, hogy egy barátjuk segítségére siettek, és a verekedés „gyorsan, sérülés nélkül zárult”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.