Paczolay most is zöld jelzést adna. Paczolay Péter az InfoRádióban a vizitdíjról szóló népszavazás kapcsán az Alkotmánybíróságra (AB) utalva azt mondta: „A testület közel egyhangúlag támogatta a választott megoldást.” Az AB elnöke hozzátette: „Én ma is ugyanezt a döntést hoznám.” Paczolay átgondolatlannak érzi a népszavazás jelenlegi intézményét: egy fékként került be eredetileg a rendszerbe, de a rendkívül széles kezdeményezési és kifogásolási jog ezt túlságosan kiüresíti. Mint mondta, ha törvényhozó lenne, ezt korlátozná. (MN)
Már csak egyetlen egészségügyi szolgáltató, egy kunhegyesi fogorvos tartozik az Országos Egészségbiztosítási Pénztárak (OEP) a vizitdíjbeszedéssel kapcsolatos szabálytalanság miatt – olvasható az OEP jelentésében.
Az egészségbiztosító tavaly év végén, szúrópróbaszerűen végzett országos ellenőrzésén összesen öt szolgáltatónál talált szabálytalanságot. Az érintettektől körülbelül félmillió forintot követelt a hivatal, amit mára a fogorvos kivételével mindannyian rendeztek is. Az azóta már hatályon kívül helyezett jogszabály szerint ugyanis ha egy egészségügyi szolgáltató nem szedte be valakitől a vizitdíjat, kórházi napidíjat, vagy nem azt az összeget fizettette a beteggel, amit kellett volna, akkor a be nem szedett pénzt neki kell megfizetnie.
Noha a díjfizetés bevezetésekor több doktor is állította, hogy egyetlen betegétől sem hajlandó átvenni a pénzt, az OEP ellenőrzésén csak a kunhegyesi fogorvos akadt fenn. A többieknél csak néhány kisebb szabálytalanságot találtak, amelyek leginkább téves jogszabály-értelmezésből adódtak.
A kunhegyesi fogorvosnak 327 ezer forintot kellett volna fizetni, amiért az ellenőrzött időszak alatt – 2007. február 15. és június 30. között – 1090 pácienst látott el anélkül, hogy kifizették volna a díjat. A fogorvos bírósághoz fordult, de első fokon elvesztette a pert.