Egyházias fiatalok felelős szabadsága

Két történelmi egyház összesen ötezer fiatal résztvevővel tart e napokban országos fesztiválokat. A katolikusok Magyar Sydney elnevezéssel Egerben, az evangélikusok Szélrózsa névvel Kőszegen gyűltek össze. Ittzés János evangélikus elnök-püspök kijelentette: a fiataloknak a felelős szabadság megtartó erejére van szükségük.

Joó István
2008. 07. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Javában tart Sydneyben a katolikus világtalálkozó, tegnap a résztvevők és az őslakosok együttesen köszöntötték az eseményre Ausztráliába látogató XVI. Benedek pápát. Mivel azonban e szigetország hazánktól messze fekszik, az odautazás roppant költsége, az Egri Főegyházmegye és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) ifjúsági bizottsága egy honi társtalálkozót szervezett Magyar Sydney elnevezéssel Egerbe, az ottani körcsarnokba. A rendezvényre kétezer főt várnak határon innen és túlról, de tegnap délután még sok csoport nem érkezett meg vasúti fennakadások miatt. A köszöntőbeszédet este lapzárta után a házigazda, Ternyák Csaba egri érsek mondta el. A püspöki kar megkülönböztetett figyelemmel kíséri a rendezvényt, hiszen vasárnapig egy-egy katekézist (teológiai, hitéleti előadást) tart az MKPK hét további tagja: Bábel Balázs, Beer Miklós, Márfi Gyula, Balás Béla, Bossák Nándor, Spányi Antal, valamint a zárónapon Erdő Péter bíboros, a püspöki testület elnöke. Az említett katekézisek lelki üzenetét műhelybeszélgetéseken mélyíthetik el a fiatalok.
Eközben egy másik tradicionális felekezet, a Magyarországi Evangélikus Egyház hetedik alkalommal tartja meg a Szélrózsa evangélikus ifjúsági találkozót, ezúttal Kőszegen, a város gyógypedagógiai intézményének parkjában és épületeiben, háromezer táborozóval. Ittzés János evangélikus elnök-püspök lapunknak elmondta, a fiataloknak arra van szükségük, hogy átéljék a felelős szabadság megtartó erejét az Istennel és az egymással való lelki találkozásban, függetlenedve a manipulatív közvéleménytől, tiszavirág-életű filozófiáktól és divatoktól. E találkozóra szintén jellemző az egyházvezetői jelenlét, hiszen a két másik lutheránus püspök – Fabiny Tamás, Gáncs Péter –, valamint Prőhle Gergely országos felügyelő is Kőszegen tartózkodik. De meghívtak olyan világi személyiségeket is, mint Heller Ágnes filozófus és Karafiáth Orsolya költő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.