Életének nyolcvanadik esztendejében elhunyt dr. Bakay Árpád, a Magyar Villamos Művek Rt. korábbi elnöke, a MAVIR felügyelőbizottságának tagja, gépészmérnök, számos jelentős állami kitüntetés birtokosa. Dr. Bakay Árpádot az MVM Zrt. és a MAVIR Zrt. saját halottjának tekinti.
A neves szakember 1951-ben végzett a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán. Az egyetemi tanulmányok után tanársegédként dolgozott a nemzetközi hírű professzor, dr. Heller László mellett az Energiagazdálkodási – később Hőenergetikai – Tanszéken. Dr. Bakay Árpád 1957-ben a szintén dr. Heller László professzor által vezetett Energiagazdálkodási Intézetbe (Hőterv-EGI) került, ahol előbb kutatóként, majd főosztályvezetőként, utóbb pedig irodavezetőként végezte kiemelkedő szakmai tevékenységét, egészen 1990-ig. Kutatóintézeti munkássága során előbb léghűtésű kondenzációval foglalkozott. A németországi Ibbenbüren Erőmű légkondenzációs hűtőberendezésének építésvezetője volt, illetve több légkondenzációhoz kapcsolódó magyar szabadalomnak is részesévé válhatott. Később, már az EGI irodavezetőjeként számos magyarországi és külföldi hűtőház-beruházás irányítója volt.
A nyolcvanas évek végén dr. Bakay Árpád nevéhez kötődik a Magyar Demokrata Fórum energiapolitikájának kidolgozása, ő vezette az ezzel kapcsolatos munkálatokat. Az Antall-kormányban 1990-től két évig az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium energetikáért felelős helyettes államtitkáraként dolgozott. 1993-tól 1994-ig a Magyar Villamos Művek Rt. igazgatóságának elnöke volt. 1994-ben ezzel párhuzamosan az állami vagyont felügyelő szervezet, az Állami Vagyonkezelő Részvénytársaság (ÁV) elnöki tisztét is betöltötte, majd az ÁV, illetve ÁPV Rt. felügyelőbizottsági tagjaként is tevékenykedett 2002-ig. Tanácsadói feladatokat látott el 1995-től az Eurocorp Finance Rt.-nél, 1998-tól pedig a Westdeutsche Landesbanknál. 2006. február elsejétől a MAVIR felügyelőbizottságának tagjaként munkálkodott.
Dr. Bakay Árpádot 1970-ben avatták műszaki doktorrá, 1972-ben a Világenergia konferencia müncheni ülésének alelnöke volt. Szakmai tudását, tevékenységét számos állami kitüntetéssel is elismerték. Ezek közül a legjelentősebb a Köztársasági Érdemrend középkeresztje kitüntetés, amit dr. Bakay Árpád 2001-ben a magyar energetika terén végzett fél évszázados, nemzetközileg is számon tartott tudományos munkásságáért, az 1956-os forradalom és szabadságharcban tanúsított helytállásáért, példaértékű életútja elismeréseként vehetett át dr. Mádl Ferenc köztársasági elnöktől.
Dr. Bakay Árpád halálával pótolhatatlan veszteség érte a magyar energetikai szakmát.
Temetésére ma, július 18-án, pénteken kerül sor fél négykor, Kaposváron.
Úgy néz ki, mint a területi képviselő autója, de ez a Focus versenypályán van igazán elemében
