Fellépnek a már megszokott játszóhelyeken kívül (Művészetek Háza, Várszínpad, Rákóczi-stúdióterem) két új helyen is a határon túlról érkező teátrumok és a hazai előadók: a főtéren felállított szabadtéri színpadon, s egy, a Művészetek Házához közeli kávézóban.
Néhány cím a kínálatból: Liliomfi, Figaro házassága, Szomorú vasárnap, Rocky Horror Show, Hippolyt, a lakáj, La Mancha lovagja, A Pál utcai fiúk és még sorolhatnánk, számos érdekes előadást került és kerül a közönség elé. Kuriózum lesz az a műsor, amelyet szombaton a Várszínpadon mutatnak be a hazai színjátszás nagyjai: a Férfi és nő című koncerten közreműködik Básti Juli, Cserhalmi György, Udvaros Dorottya, Kulka János, valamint Dés László és zenekara.
A tíznapos találkozón a szokásokhoz híven négy szomszédos ország, Románia, Szerbia, Szlovákia és Ukrajna magyar színházainak művészei lépnek fel. Holnap kerül színre a pécsi országos színházi találkozón is a versenyprogramban szerepelt, s nagy feltűnést keltő Gombrowicz-darab, az Yvonne, a burgundi hercegnő, illetve egy nappal később a szintén beválogatott Love & Money című székely-udvarhelyi előadás.
Trump fontos bejelentést tett a békéről
