Képességeinkhez és lehetőségeinkhez mérten dolgoztunk, ma harminc napnál régebbi tartozása nincs a színháznak – kezdte mondandóját a társulati ülésen Bujtor István, emlékeztetve: félidőben, január elsején huszonkétezer nézővel ötvennégy előadást és hétmillió forintos adósságot vettek át. Hozzáfűzte: az évad második felében megduplázták az előadások számát, és több mint ötvenezer nézőt nyertek meg a színház számára. – Telt házzal ment a Bakterház és az Én és a kisöcsém, tizenkétmillió forintot költöttünk a színház és a színészház korszerűsítésére, és készülünk az akusztika megújítására – sorolta az eredményeket és a terveket az igazgató. Beszámolójában kiemelte Eperjes Károly színész, művészeti tanácsadó munkáját, aki – mint fogalmazott – új színt hozott a Petőfi Színház életébe.
Áldozó Tamás, Pápa alpolgármestere és a Veszprém Megyei Közgyűlés kulturális tanácsnoka elismerően beszélt a nyugalmat teremtő színházvezetés munkájáról. Közölte: a megye városai közül Ajka és Pápa a jövőben is számít a színház vendégjátékaira.
– Ha a következő évadban kedvező lesz a fogadtatás, tovább emeljük a tétet. Így két-három év múlva eljuthatunk a színház korábbi színvonalára – mondta előretekintő optimizmussal Eperjes Károly.
Az évadzáró társulati ülésen a színház egykori rendezőjéről, Latinovits Zoltánról elnevezett díjat Kőrösi Csaba színművész vette át.
Mozgalmas évadot zártak a társulatok
Ajka és Pápa is számít az idén százéves Veszprémi Petőfi Szín-ház vendégszereplésére – hangzott el a társulat hét elején tartott évadzáró ülésén. Ezen az egy éve kinevezett színidirektor, Bujtor István úgy fogalmazott: új színt hozott a Petőfi Színház életébe Eperjes Károly színész, művészeti tanácsadó munkája.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!