Jelentős értékre elkövetett csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság a hét végén őrizetbe vette a 46 éves Cs. B.-t, a szerencsi polgármesteri hivatal építési osztályának vezetőjét. A gyanú szerint valótlan tartalmú hatósági határozatok kiállításával segítette szociálpolitikai támogatások jogtalan folyósítását. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya az osztályvezető előzetes letartóztatását is kezdeményezte. Ha ezt helybenhagyja a bíróság, ötre emelkedik a taktaközi bűncselekménysorozat letartóztatottjainak száma.
Dobi Tamás, a megyei főkapitányság sajtóreferense kérdésünkre kifejtette: a két szálon futó, de öszszefüggő ügynek további gyanúsítottjai is lehetnek, a nyomozás nagy erőkkel folytatódik. Emlékezetes, először április 9-én vettek őrizetbe egy prügyi és egy taktaszadai férfit, akiket élet és testi épség elleni, közvetlen fenyegetéssel elkövetett zsarolással gyanúsítanak. Ők jelzáloghitelek felvételére kényszerítették súlyosan hátrányos helyzetű áldozataikat, majd a bank által folyósított összeg nagy részét erőszakkal elvették tőlük. A rendőrség akkor kezdett nyomozni, amikor az egyik sértett öngyilkosságot követett el a folyamatos fenyegetés miatt. Az eljárás következő állomásaként május 28-án fogtak el két taktakenézi férfit, akik nem jelzáloghitelekre, hanem a szociálpolitikai támogatások kijátszására specializálódtak. A jogosultakat törvénytelen tranzakciókkal rávették a pénz felvételére, de a házak nem épültek fel, a pénznek pedig csak töredékét kapták meg a családok. Dobi Tamás elmondta, a két bűncselekmény-sorozat gyanúsítottjait rokoni szálak fűzik egymáshoz.
A Szerencs környéki csalássorozatban az állami támogatásból épült, de félkész, lakhatatlan házakat az építési osztályvezető elvált felesége tervezte. Az osztályvezető mindegyikre megadta a használatbavételi engedélyt – írta a HVG.
Magyar Péter mártírt próbál csinálni magából egy csomag szotyi miatt + videó
