Vita Irakról
Washington. Kiéleződött az iraki háború megítélése körüli vita a leendő két amerikai elnökjelölt között. „Elnökként véget fogok vetni ennek a háborúnak” – hangoztatta a demokrata párti Barack Obama a majdani külpolitikáját felvázoló beszédében iraki és afganisztáni útja előtt. A republikánus John McCain viszont annak az álláspontjának adott hangot, hogy egy új stratégiával meg lehet nyerni az öt éve tartó háborút. Eközben tegnap két amerikai katona vesztette életét Irakban. (MTI)
Elhárítórendszerrel védik Csehországot
Washington. A Prágával kötött radarszerződés részeként Washington rakétaelhárító rendszert is rendelkezésre bocsát Csehország védelme érdekében – írta tegnap a The Washington Post. A rakétákat a Földközi-tengeren állomásozó amerikai hadihajók hordozzák. A lap szerint a szerződés július 8-i aláírásakor Condoleezza Rice amerikai külügyminisz-ter nem ejtett szót arról, hogy Washington kötelezte magát a szóban forgó elhárító rendszer aktivizálására. (MTI)
Homoszexualitással vádolt politikus
Kuala Lumpur. Letartóztatták tegnap Kuala Lumpurban Anwar Ibrahimot (képünkön), a malajziai ellenzék vezérét. A volt miniszterelnök-helyettest röviddel azelőtt vették őrizetbe, hogy kihallgatáson kellett volna megjelennie a hatóságoknál, miután egyik férfi munkatársa azzal vádolta meg, hogy homoszexuális viszonyt teremtett vele. A muzulmán többségű Malajziában bűncselekménynek minősül az azonos neműek testi kapcsolata. (MTI)
Felülbírált vétó
Washington. Felülbírálta az amerikai kongresszus George Bush elnök néhány órával korábban emelt vétóját azzal a törvényjavaslattal szemben, amely eltörli a Medicare állami egészségbiztosítónak nyújtott finanszírozás július 1-je óta hatályos csökkentését.
A kongresszus mindkét házában egyaránt nagy többséggel támogatták az elnöki vétó megsemmisítését. Bush tiltakozásának dacára így nem csökkennek 11 százalékkal a Medicare kedvezményezett-jeit, azaz csaknem 44 millió idős vagy testi fogyatékkal élő amerikait ellátó orvosoknak juttatott kifizetések. (MTI)
Berlusconi sikere
Róma. Silvio Berlusconi kormányának az olasz képviselőházban fontos akadályt sikerült leküzdenie: 322 szavazattal 267 ellenében, nyolc tartóz-kodással bizalmat kapott a bűnözés és az illegális bevándorlás elleni harc hatékony-ságának fokozására hivatott, úgynevezett biztonsági csomag ügyében. (MTI)
Úgy néz ki, mint a területi képviselő autója, de ez a Focus versenypályán van igazán elemében
