Feljelentést tett az a szentesi orvos, aki ellen nyomozás indult foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt – állítja a Délmagyarország című napilap. Szenti Szabolcs, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője lapunknak annyit reagált: mivel a nyomozás mindkét ügyben a kutatás stádiumában van, nem kívánnak nyilatkozni az ügyről.
Ismeretes, múlt szerdán orvosi műhiba miatt meghalt egy fiatal nő a szentesi kórházban egy rutinműtét során. Mivel a nő spontán elvetélt, egészségügyi beavatkozásra volt szükség. Ennek során azonban az orvos kilyukasztotta a méhfalat, ám ezt akkor nem vette észre. A pácienst a nőgyógyászati beavatkozástól számított 48 óra múlva vitték be a műtőbe. Ekkor derült ki, hogy nemcsak a méhfala, hanem a vékonybele is sérült. Az orvosi műhiba következményeként súlyos hashártyagyulladás lépett fel, és több műtét ellenére sem tudták megmenteni az életét.
A Délmagyarország tegnap arról számolt be: a szülészt a 31 éves aszszony egyik közeli hozzátartozója kereste fel munkahelyén, és megfenyegette. A doktor ezután tett feljelentést.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
