Ijesztő kezdet után biztatóbb zárás

Munkatársunktól
2008. 08. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Női kézilabda-válogatottunk pocsékul kezdte az elmúlt heti északi túráját, hiszen kedden, Larvikban tizennégy gólos vereséget szenvedett Norvégiától, és szerdán ugyanott a mínusz hét is elég dermesztőnek tűnt. Pénteken és szombaton azonban délebbre költözött a csapat, és a dániai Scandinavian Openen már saját rangjához méltóan szerepelt. A pénteki elődöntőben gyakorlatilag végig vezetve, 25-24-re felülmúlta Dániát, így a szombati fináléban öt napon belül harmadszor is szembetalálkozott Norvégiával. Csakhogy ezúttal megúszta egygólos, 33-32-es vereséggel, méghozzá úgy, hogy akár nyerhetett is volna. A 48. percben például még a mieink vezettek két góllal, majd egygólos hátrányuknál és utolsó akciójuknál a dán bírók minden érthető indok nélkül elvették tőlük a labdát.
E mérkőzésen ismét beigazolódott, hogy együttesünknek akkor van esélye a világ legjobbjai ellen, ha három klasszisa egyszerre fut jó formát, és a torna döntőjében Pálinger Katalin remekül védett, Görbicz Anita és Tóth Tímea pedig egyaránt kilenc-kilenc gólt szerzett. Mellettük Vérten Orsolya, Ferling Bernadett és Szűcs Gabriella is az átlag felett teljesített.
Az augusztus 2-i elutazás előtt már csak egy feladat vár Hajdu János szövetségi kapitányra: kedden a szövetség elnöksége elé kell terjesztenie tizennégy fős olimpiai keretét. A csapat Pekingben még Kínával és Kazahsztánnal vív tesztmérkőzést, majd augusztus 9-én már jöhet az első éles összecsapás, a svédek ellen.
A Scandinavian Open torna
3. helyéért rendezett mérkőzésen egyébként a dánok csak hosszabbítás után múlták felül 33-32-re a svédeket, akik ismét bizonyították: nem árt ellenük az óvatosság. Sőt kötelező.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.