A Cseh Köztársaság megalakulása, 1993 óta tavaly követtek el legkevesebben öngyilkosságot az országban, összesen 1375-en vetettek önkezükkel véget életüknek.
A csehek elégedettek a gazdasággal, ugyanakkor jól működik a pszichológiai problémákkal küzdő emberek számára kialakított biztonsági háló is. Az elmúlt években különféle krízisközpontokat alakítottunk ki, s egyre több depressziós fordul orvoshoz. Ezáltal megelőzhetők a tragédiák – indokolta a csökkenést Ladislav Csemy pszichiáter. Lélektanilag kedvező hatása volt annak is, hogy a prágai önkormányzat tavaly fémkorlátot szereltetett fel a Nuselsky hídra, ahonnan régen sok életunt vetette magát a mélybe. Míg korábban szinte hetente próbált valaki öngyilkos lenni a halálba ugrók szimbólumává vált hídról, most csak évi 1-2 esethez kell kivonulniuk a mentőknek.
A statisztikai adatok szerint az idős, beteg, 80 fölötti emberek követték el a legtöbb öngyilkosságot, kritikusak továbbá a negyvenedik életévet követő pár esztendők is. Az adatokból kiderül, hogy a férfiak körében négyszer gyakoribb a halálnak ez a módja, mint a nők között. 2007-ben százezer cseh közül 15 vetett véget életének. Csehországban a prágai tavasz eltiprása, a szovjet megszállás utáni időkben tetőzött az öngyilkossági hullám: akkoriban évente mintegy 2500 cseh halt meg ily módon.
Világbajnokunk rosszul lett, újabb hat magyar érem a budapesti birkózóversenyen
