Szeged szomszédságában, Algyőn rendezte meg a házigazda KÉSZ Labdarúgó Akadémia Alapítvány a hazai fociakadémiák U16-os korosztályának tornáját. A győri, szombathelyi, felcsúti, debreceni, miskolci és szegedi utánpótlásműhelyek – ez volt a végső sorrend, az agárdi Sándor Károly Akadémia nem vett részt az eseményen – a nagy hőség ellenére is kiválóan teljesítettek. Különösen az érett játékot nyújtó, győztes győriek érdemelnek dicséretet.
A „hátrányos helyzetű” szegedi futball újabb reménysége a KÉSZ Kft. által finanszírozott, közel egy éve működő alapítvány, amely ez év őszétől már öt általános és két középiskolában működtet fociosztályt, s további nyolc iskolában, valamint húsz óvodában népszerűsíti a labdarúgást. A hagyományosan jó munkát végző Tisza Volán Focisulival együttműködő alapítvány e hét végén a szervezőmunkából is jelesre vizsgázott.
Pintyőke Marcell, az alapítvány kuratóriumának elnöke elmondta: a KÉSZ Kft. célja, hogy a társaság székhelyén, Szegeden olyan akadémiai hálózatot hozzanak létre, amely az óvodától az egyetemig minden korosztálynak megadja a labdarúgás semmivel sem összehasonlítható élményét.
Álarcos betörő fosztotta ki Michel Platini házát
