A gyalogosan, lóháton, illetve kerékpárral használható, Kisoroszi és Szentgyörgypuszta közé tervezett átkelő engedélyezési eljárása a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség (KDV–KTVF) elutasításán feneklett meg június végén. Akkor úgy tűnt, végérvényesen. A kisoroszi önkormányzat ugyan fellebbezést nyújtott be a döntés ellen, de ettől legfeljebb azt remélték, hogy megtudják, mi volt a baj a híd terveivel. Fordulatot hozhat azonban az ügyben, hogy a projektet kidolgozó mérnöki iroda felajánlotta: az esztétikai kifogások figyelembevételével két újabb tervet készít el.
Molnár Csaba, Kisoroszi polgármestere úgy tudja, hogy a cég vezetője erről személyesen is tárgyalt a KDV–KTVF igazgatójával. A településvezető eközben a környezeti károk miatt aggódó Duna– Ipoly Nemzeti Park vezetőjéhez intézett egy olyan, „udvarias, ám határozott hangvételű” levelet, amelyben újabb tárgyalásokra kérte. Választ azonban még nem kapott. Olcsóbb nem lesz a kivitelezése, de mindenképp tájba simulóbbra tervezik az új hidat, Molnár Csaba szerint már a látványtervek is elkészültek.
A jelenleg nehézkesen megközelíthető és szinte kizárólag a turizmus fellendülésében bízó Kisoroszi önkormányzata még tavaly döntött a 200 méter hosszú, 13,5 méter széles híd megterveztetéséről. Visegráddal, a Fővárosi Vízművekkel és a Szentendrei kistérséggel fogtak össze. Az engedélykérelem 2007. augusztus végén érkezett meg a Nemzeti Közlekedési Hatóság Kiemelt Ügyek Igazgatóságára. Az eljárást azonban fél évre felfüggesztették, mert a szakhatósági kifogások miatt módosítani kellett a terveken.
A hidat a gépjárműforgalom elől elzáró sorompó helyett más, megbízhatóbb útzárat terveztek, és turistautakat jelöltek ki, hogy ne károsodjanak a védett növények. Bebizonyították azt is, hogy az átkelő nem zavarja a visegrádi vár látképét. Ám így sem kapták meg a környezetvédelmi hozzájárulást. Nem is annyira természetféltési, inkább esztétikai kifogások miatt. A projekt eddig nagyjából 15 millió forintot emésztett fel, a kivitelezést hozzávetőlegesen 750 millió forintból, uniós pályázat segítségével oldanák meg.
Cucurella szelleme? Hajhúzásért piros lap és az év védése a női Eb rangadóján + videó
