Börtönben marad a RAF-terrorista
Frankfurt. Elutasította egy frankfurti bíróság a volt RAF-terrorista, Birgit Hogefeld szabadlábra helyezés iránt benyújtott kérvényét. Az egykori hírhedt Vörös Hadsereg Frakció elnevezésű szélsőbaloldali terrorszervezet tagját egy Németországban állomásozó amerikai katona meggyilkolásáért, továbbá a frankfurti amerikai légitámaszpont ellen 1985-ben végrehajtott merényletben való bűnrészességéért ítélték életfogytiglani börtönbüntetésre. (MTI)
Iráni felhívás
Teherán. Egységre szólította fel Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök az el nem kötelezett országok mozgalmának tagjait annak érdekében, hogy véget vessenek az ENSZ Biztonsági Tanácsa és más nemzetközi testületek részrehajlásának, amely szerinte „egyedül a nagyhatalmak érdekeinek kedvez”. (MTI)
Katonaság őrzi az olasz utcákat
Róma. Katonaságot is vezényelnek az utcákra Olaszországban annak a rendeletnek az értelmében, amelyet tegnap írtak alá a bűnözés, az illegális bevándorlás és a terrorizmus elleni erőteljesebb fellépés érdekében. Háromezer katonát vezényelnek ki a rendőrökkel közös járőrökbe a nagyobb városok központjába, a vasútállomásokra, a nagykövetségekhez, turisztikai látványosságokhoz és más, érzékeny célpontokhoz hathavi időtartamra. Az olasz kormány bevándorlási és kisebbségi politikája bírálatot váltott ki a Vatikánban, jogvédő körökben és egyes páneurópai testületekben, például az Európa Tanácsban is. (MTI)
Cipi Livni moszados volt
Jeruzsálem. Cipi Livni izraeli külügyminiszter, a kormányfői poszt egyik várományosa először ismerte be nyilvánosan, hogy az izraeli titkosszolgálat, a Moszad ügynöke volt. Az izraeli rádiónak nyilatkozva elmondta, hogy négy évet töltött el a szolgálatnál, túlesett a kiképzési fokozatokon, majd külföldön működött. A jelenleg 49 éves Livni azonban nem volt hajlandó felfedni, hogy milyen jellegű titkosszolgálati munkát végzett. (MTI)
Koreai vizit
Szöul. A vitatott hovatartozású Dokdo-szigetekre látogatott kedden Han Szün Szu dél-koreai kormányfő, tovább szítva a területi vitát Japán és Dél-Korea között. A szigetcsoportot ugyanis Szöul tartja ellenőrzése alatt, de Japán is jogot formál rá. Han Szün Szu, akit kormánya két minisztere is elkísért, egy emlékművet leplezett le, amelyen a felirat így hangzik: „A Dokdo-szigetek Dél-Korea területéhez tartoznak.” (MTI)
Több ezer hektár lángokban – Spanyolország újra súlyos erdőtüzekkel küzd + videó
