Kétezer tonna illegális hulladék
A zöldhatóságok április elejétől június végéig több mint 400 helyszíni ellenőrzést hajtottak végre, és összesen 9,26 millió forint bírságot szabtak ki 2030 tonna hulladék szabálytalan lerakása miatt a zöldkommandó akciósorozat alatt – közölte a környezetvédelmi tárca. Az akcióknak az illegális színesfémhulladék-kereskedelem állt a célkeresztjében, és a cél az volt, hogy feltárják a szabálytalan, környezetkárosító színesfémhulladék begyűjtését, és gátat vessenek a színesfémlopásoknak. (MN)
Geotermikus fúrások
A tőzsdén is jegyzett PannErgy várhatóan októberben megkezdi az első geotermikus fúrást Magyarországon. A fúrás pontos helyszínét üzleti érdekre hivatkozva nem közölték. A társaság 2007. szeptemberben közölte, hogy a jövőben a geotermikusenergia-termelésre összpontosít. A tervek szerint a PannErgy 150 millió eurót költ a geotermikus fűtőmű-beruházásokra. 2011–2012-re minimálisan nyolcvanezer lakás fűtésére elegendő geotermikus energiával számolnak, és azt tervezik, hogy elegendő hőforrást talál minimum 70 megawatt áramtermelő kapacitás kiépítéséhez. (MTI)
Tárót kell építeni a kristálybarlangnál
A bíróság jogerős ítélete értelmében életbe lépett a Citadella-kristálybarlang tárójának építési engedélye, ami azt is jelenti, hogy a bejárást eddig ellehetetlenítő ingatlantulajdonos köteles azt megépíteni. A Gellért-hegyi Citadella-kristálybarlang továbbra is csak azon az ingatlanon keresztül közelíthető meg, amelynek területéről az üreg nyílik, így a kutatók nem juthatnak be szabadon a barlangba. (ingatlanmagazin.com)
Bioerőmű épül
Egymilliárd koronás (33 millió euró) bioerőmű építését tervezik a szlovákiai Bárcas szélén, a repülőtér közelében. Az építkezés az engedélyek beszerzése után ősszel kezdődhet meg, és egy évig tart. A kogenerációs erőmű biomasszát, főleg fahulladékot fog égetni, és elektromos energiát, valamint hőt termel. (vg.hu)
Állattartók ellen tiltakoznak
Ideiglenesen leállították az 1,3 milliárd forint értékű, 45 százalékban európai uniós forrásból támogatott fejlesztéseket a miklósfai állattartó telepen, ugyanis környezetvédelmi okokra hivatkozva a Közművelődési és Városszépítési Egyesület megfellebbezte a Nagykanizsa határában található telep bővítésére és korszerűsítésére kiadott környezetvédelmi hatósági engedélyt. A civilek azért tiltakoznak a beruházás ellen, mert szerintük a bővítés, valamint az új, hígtrágyás technológia bevezetése veszélyeztetné a városrész környezetét, levegőjét. A városvédők attól tartanak, hogy rovarinvázió lesz, tovább szennyeződik a terület, a városrészben terjedő bűz miatt csökken az ingatlanok értéke. (greenfo.hu)
Orosz drónok csaptak le Ukrajnára, hatalmasak a károk
