Pekingben az úszók
Megérkezett Pekingbe a tornászokkal kiegészült úszóválogatott, amelynek legfőbb éremvárományosa, Cseh László már túl is van első edzésén. (MTI)
Módos kórházban
Kórházba került Módos Péter, az olimpiára készülő Európa-bajnoki bronzérmes birkózó. A 21 éves szigetvári versenyzőt fertőzéssel, lázas állapotban szállították be, de a kezelésnek köszönhetően jelenleg már láztalan. A következő 24–48 órában döntik el kezelőorvosai, hogy szombaton a többiekkel együtt útra kelhet-e Kínába. (MTI)
Czink megsérült
Az egyes után párosban is búcsúzott Czink Melinda az 1,34 millió dollár összedíjazású montreali kemény pályás női tenisztornától. Czink az ukrán Olga Szavcsukkal az oldalán a negyeddöntőbe jutásért lépett volna pályára, de a duó a magyar teniszező vállsérülése miatt feladta mérkőzését. (MTI)
Messi elutazik
Lionel Messi tegnap útra kelt Kínába, hogy csatlakozzon a címvédő argentin olimpiai labdarúgó-válogatotthoz. Klubja, a Barcelona ezt igyekezett megakadályozni arra hivatkozva, hogy az olimpia ideje alatt Bajnokok Ligája-selejtezőt játszik. Ám a FIFA úgy rendelkezett, hogy 23 éven aluli játékosait valamennyi klub köteles elengedni az olimpiára. (MTI)
Egy minta, több eset
Olga Jegorovával (képünkön) hétre nőtt a legfrissebb doppingbotrányban érintett orosz atléták száma. Az edmontoni világbajnokságon az 5000 m-es síkfutásban győztes atléta mellett a 800-on a világ idei legjobbjával (1:54.85 p) rendelkező Szoboljeva, a valenciai vb-n mögötte ezüstérmes Fomenko, az 1500-on kétszeres világbajnok Tomasova, a vb-ezüstérmes Pisalnyikova, a 800-on szintén a világ élvonalába tartozó Cserkaszova és a kalapácsvetésben volt világcsúcstartó Hanafejeva akadt fenn a vizsgálaton. Érdekesség, hogy a hét versenyző doppingmintája DNS-egyezést mutat, ami arra utal, hogy egy személytől származnak. (MN)
Németh: 27 perc
Németh Krisztián bemutatkozott a Liverpool felnőtt együttesében. Az angol labdarúgócsapat szerda késő este Villarrealban játszott barátságos meccset. Németh a szünetben állt be, ám Rafa Benítez a 72. percben már le is cserélte, az Európa-bajnok Torres váltotta. A mérkőzés 0-0-val zárult. (MN)
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
