Bombázások Afganisztánban
Kabul. Tizenegy ember meghalt az afgán fővárostól, Kabultól északra történt harcokban és légicsapásokban – közölték vasárnap afgán tisztviselők, az áldozatok között polgári személyek is lehettek. Az afgán védelmi minisztérium közölte, hogy tíz ember meghalt szombaton Kapisza település közelében, 60 kilométerre Kabultól. (MTI)
Kanada érvel az Északi-sarkért
Ottawa. Az Északi-sarkvidék jégpáncélja alatt található nyersanyagkincsért zajló nemzetközi vitában Kanada bejelentette: a Dániával közösen végzett kutatómunka eredményei azt mutatják, hogy a tenger alatti Lomonoszov-hátság, amelyet Moszkva magának követel, valójában az észak-amerikai kontinentális platóhoz és Grönlandhoz kapcsolódik – jelentette ki Gary Lunn, a kanadai kormány természeti erőforrásokért felelős minisztere. (MTI)
Ultimátum Mauritániának
Dodoma. Az Afrikai Unió kilátásba helyezte Mauritánia tagságának felfüggesztését a szervezetben mindaddig, amíg alkotmányos kormánya nem lesz az észak-afrikai országnak, ahol szerdán államcsínyt hajtottak végre.
Az Afrikai Unió csütörtökön közleményben ítélte el a mauritániai puccsot, és követelte az alkotmányos rend és a törvényesség helyreállítását. (MTI)
Matteo Salvini újra bíróság elé állhat
