Orosz támaszpont Venezuelában?
Moszkva. Az oroszországi látogatáson tartózkodó Hugo Chávez venezuelai elnök kijelentette, hogy az Egyesült Államok újjászervezett 4. flottája miatt szívesen bocsátja a szövetséges orosz hadiflotta rendelkezésére országa területét, de tájékoztatási minisztere cáfolta, hogy elnöke ilyen felajánlást tett volna. Chávez viszont cáfolta az orosz Interfax hírügynökség értesülését a 30 milliárd dolláros venezuelai vásárlási igényről. (S. T.)
Életfogytiglan a megbízónak
Moszkva. Életfogytiglani börtönbüntetés kiszabását kérte az orosz államügyész tegnap Leonyid Nyevzlinre, a felszámolt Jukosz olajipari óriáscég egyik volt főrészvényesére, akit bérgyilkosságok és gyilkossági kísérletek megszervezésével vádolnak; a per a vádlott távollétében zajlik, Nyevzlin 2003 óta Izraelben él. Az ügyészség szerint 1998–2002 között a férfi jó néhány üzletembert és hivatalnokot öletett meg. Az idén februárban befejeződött nyomozás 11 bűncselekmény elkövetésével vádolja Nyevzlint, aki az egyik legközelebbi munkatársa volt Mihail Hodorkovszkijnak, a Jukosz jelenleg sokmilliárdos csalás miatt börtönben ülő egykori vezetőjének. (MTI)
Kézrázás Phenjannal
Szingapúr. Nem hivatalos találkozót tartottak tegnap Szingapúrban az észak-koreai atomprogramról tárgyaló hat ország külügyminiszterei. Jó hangulatú találkozó volt, meglepetések nélkül – mondta a szűk másfél órás megbeszélés után távozóban Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter, aki előzőleg közölte, Washington szeretne az észak-koreai plutóniumkészletekre vonatkozó további információkat kapni Phenjantól.
Az amerikai külügyminiszter most találkozott először észak-koreai hivatali partnerével, Pak Uj Csunnal. (MTI)
Orbán Viktor tusványosi előadását itt lehet élőben nézni
