Nagyon mélyről indult tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, de a kereskedés utolsó félórájában végül sikerült visszakapaszkodnia a pozitív oldalra. A BUX index nagyon csekély, 14,4 milliárdos összforgalomban végül 18,08 pontos, 0,08 százalékos emelkedéssel, 21 776,12 ponton zárt. A pesti börze zárása előtti hangulatváltásban jelentős szerepet játszottak a vártnál kedvezőbb amerikai makrogazdasági adatok, ami a nyersolajár csökkenését indította el a főbb árupiacokon.
A vezető részvények felemás eredményt produkáltak. A legnagyobb, közel kilencmilliárdos forgalmat generáló OTP-papírok 2,6 százalékkal, 7010 forintra drágultak. A Mol részvényei ugyanakkor alig hárommilliárdos forgalom mellett 1,9 százalékkal, 20 100 forintra gyengültek. A Tőzsdefórum szakportál információi szerint egyébként a hazai olajcég még a héten megteheti a két héttel ezelőtt már beharangozott nyilvános vételi ajánlatát a horvát INA társaság harmincszázalékos részvénycsomagjára. A kisebb forgalmat vonzó Richter- és Magyar Telekom-papírok is ellentétes árfolyammozgást végeztek. A gyógyszercég papírjai 0,5 százalékkal, 33 050 forintra drágultak, míg a Magyar Telekom részvényei egy százalékkal, 811 forintra gyengültek.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül a legnagyobb, 6,2 százalékos árfolyamveszteséget az ORC könyvelhette el, de visszaesett még 1,5 százalékkal az Egis, illetve 0,6 százalékkal a Fotex árfolyama is. A nyertesek közé került az 5,2 százalékkal, 2010 forintra erősödő Genesis, illetve a 3,6 százalékkal, 115 forintra javuló Econet.
Míg a délelőtti időszakban közel egyforintos gyengülés következett be az euróval szemben a devizapiacon, a délutáni kedvező nemzetközi hírek nyomán nemzeti valutánk ismét erősödni kezdett. A devizapiacon egyébként nagyon alacsony volt a forgalom, és lapzártakor 230,25–230,30 forintot adtak egy euróért, szemben a hétfő délutáni 230,60–230,70 forinttal.
Cucurella szelleme? Hajhúzásért piros lap és az év védése a női Eb rangadóján + videó
