Demszky nem kér bocsánatot

Mikor kíván bocsánatot kérni a Cserhalmi Györgyöt, az egyik legnagyobb magyar színművészt és a háromszoros olimpiai bajnok Kárpáti György vízilabdázót ért ügynökvádakért, az egykori vörös kokárdáért? – erre a kérdésre még március 15-e előtt kért választ Tarlós István a főpolgármestertől. Demszky Gábor viszont politikai manipulációra, bizonyítékok hiányára és a baloldali romantikára hivatkozva nem kér bocsánatot senkitől.

2009. 03. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője a főpolgármesterhez írt levele emlékeztetett: Cserhalmi György, aki éppen húsz évvel ezelőtt a Magyar Televízió lépcsőjén olvasta fel a „rendszerváltás 12 pontját”, a Heti Válasz legutóbbi számában megjelent interjújában az akkoriban őt ért ügynökvádról kifejtette: „Demszky Gábor vitt egy ügynöklistát Göncz Árpádnak. Ezen ott volt Cserhalmi György. Hogy már az anyja neve meg a születési dátuma sem stimmelt, nem zavarta őket, rajtahagyták. Az a pofátlanság az SZDSZ magatartásában, hogy ekkora bukta után annyi nem volt bennük, hogy bocsánatot kérjenek.”
– Kárpáti Györgyöt a Fővárosi Közgyűlés 2008-ban díszpolgári címmel tüntette ki. Ön azt üzente, hogy ne vegye át a címet, mert ügynökvád gyanújába keveredett – írta Tarlós a főpolgármesternek. A Hírszerző internetes újság tavaly őszi állítása szerint olimpiai bajnokunk együttműködött a pártállami titkosszolgálattal, ám a lapot a Fővárosi Bíróság februárban első fokon helyreigazításra kötelezte. Kárpáti György el sem ment a tavalyi díjátadóra, mert a jelenlegi főpolgármestertől nem is vette volna át a címet, míg Demszky fel sem olvasta a kitüntetett nevét.
Tarlós most felszólította az SZDSZ-es politikust, válaszoljon: a rendszerváltozás előtt részt vett-e olyan rendezvényen, ahol vörös kokárdát viselt a nemzeti helyett, és bocsánatot kért-e emiatt, megbánta-e akkori tettét. Demszky Gábor Cserhalmi György esetében politikai manipulációra hivatkozik. Állítja, semmiféle ügynöklistát nem adott át Göncz Árpádnak. Kárpátiról pedig az a véleménye, a bíróság sem mondta ki, hogy a neve nem szerepel a nyilvántartásban.
– Egyetemistaként még valóban hittem a baloldal romantikus eszméiben, és vörös kokárdát tűztem egy 1972-es rendszerellenes tüntetésen, emiatt egy évre kizártak az egyetemről. Később a kommunista rendszer megfigyeltje lettem – hangsúlyozta Demszky.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.