Külön tárgyalást a bíróság nem tartott, az iratok alapján meghozott végzés megfellebbezhető, de első fokon megalapozottnak tartották azt az álláspontunkat, hogy Hunvald szabadlábon befolyásolná a nyomozást, a nyomozó hatóságokat, a helyi képviselő-testületet, továbbá fennállna a bűnismétlés veszélye – közölte Keresztes Imre, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője. Hozzátette: a büntetőeljárásban a már meghoszszabbított előzetesben lévő SZDSZ-es Gál György volt helyi frakcióvezető és gazdasági bizottsági elnök, valamint párttársa, Kardos Péter, az önkormányzati képviselői mandátumáról időközben lemondott, volt pénzügyi bizottsági elnök, továbbá az ingatlaneladásokat előkészítő értékbecslő ügyében március végén, április elején tesznek javaslatot a lejáró határidejű letartóztatásokról. Ezekben is hosszabbítás várható.
Az eddigi adatok szerint immár ezt a ciklust, illetve a hatalmat jelenleg is birtokló koalíciós többséget is elérte a nyomozás: különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, társtettesként, bűnszervezet tagjaként elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények, közöttük vesztegetés miatt folytatott eljárásban immár hivatali visszaélés gyanúja is felvetődött. Hunvaldot, aki ellen bűnsegédként indítottak eljárást, valamint Gált háromrendbeli, míg Kardost egyrendbeli hivatali viszszaélés bűntette elkövetésével is gyanúsítják. A megalapozott gyanú szerint a politikusok bérlakások kiutalásával azonnali kedvezményes vételi lehetőséget biztosítottak a hozzájuk köthető személyeknek: 2006-ban Gál György sógornője, illetve Kardos Péter barátja, 2008-ban Gál barátnője jutott bérlakáshoz, amelyet az érintettek rövid időn belül, kedvezményes áron megvásároltak. Kardos saját tulajdonú lakással rendelkező barátján keresztül, kérelem nélkül szerezhetett lakást a szabad demokrata képviselő lánya, míg a gazdasági bizottság elnöke a megvásárolandó bérlakás árát is kifizette barátnője helyett.
A nyomozó hatóság közlése alapján tizenkét gyanúsított 2003-ban és 2004-ben csaknem egymilliárdos kárt okozott az erzsébetvárosi önkormányzatnak, valamint további 1,6 milliárdos kár okozását kísérelték meg. Gál György a gyanú szerint több mint 300 millió forint kenőpénzt tehetett zsebre többek között az ügyben elsőként letartóztatott, majd szabadlábra helyezett Nagy György vállalkozótól.
Menczer: Magyar Péter felcsapott a Tudományos Akadémia rendetlen tagjának