Nem lesz negyedik mobilszolgáltató

Bodacz Péter
2009. 03. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) csak a jövő hétfőre ígért eredményhirdetést a negyedik mobilszolgáltató piacra lépését lehetővé tevő tenderen, tegnap kiadott közleményükben rövidre zárták a kérdést; megszüntették a pályázatot. A sajtó és a szakértők által már régóta sejtett tegnapi lépést a hatóság azzal indokolta, hogy a pályázat kiírása óta jelentősen romlott a hazai és nemzetközi gazdasági környezet, ami egyrészt kérdésessé tette a finanszírozási feltételeket és a megtérülésre vonatkozó elvárásokat, másrészt pedig azt eredményezte, hogy „nem lehetett reális képet alkotni a pályázók által tett vállalások értékéről”. – Mindez jelentősen növelte az NHH és így az állam kockázatait, különösen úgy, hogy a pályázók egy részének a tulajdonosi szerkezete a többszöri hiánypótlás után sem vált átláthatóvá, így nem lehetett megállapítani, hogy adott esetben ki vehetné használatba a frekvenciát – áll a hírközlési hatóság tegnapi közleményében. Mint arról korábban beszámoltunk, a hírközlési hatóság tavaly október végén írta ki a mobiltendert azzal a céllal, hogy olyan új szolgáltató léphessen a magyar mobilpiacra, amely tovább élénkíti a versenyt, hozzájárul az árak csökkenéséhez és új szolgáltatások megjelenéséhez. A tenderen négy cég, a Digi Kft., a DreamCom Távközlési Kft., az Invitel Távközlési Zrt. és a Mobinet Távközlési Projekt Kft. vett részt. Az NHH közölte: a most lefújt pályázattal egy időben meghirdetett másik hat frekvenciacsomagra beérkezett ajánlatok elbírálása még folyamatban van.
Érthetetlen a hírközlési hatóság indoklása, hiszen a tenderen komoly szolgáltatók indultak, minden bizonnyal komoly ajánlatokkal. Az NHH nem a fogyasztók érdekeit és a piaci verseny serkentését tartotta szem előtt, hanem engedett a jelenlegi három szolgáltató nyomásának – kommentálta a hírközlési hatóság döntését lapunk érdeklődésére a korábban nagy esélyesnek tartott DreamCom ügyvezetője. Neuman Péter szerint az is elképzelhető, hogy személyes ambíciók húzódnak meg a döntés mögött, azt azonban nem közölte, kire gondol. Mint fogalmazott, nem állja meg a helyét az az érvelés sem, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben finanszírozási gondok merülnének fel, esetükben ugyanis rendelkezésre álltak a saját, a beszállítói és a banki források egyaránt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.