Nincs fővárosi költségvetés

2009. 03. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mindenki összefogást akar Budapestért, de nem közeledtek a politikai álláspontok – derült ki tegnap a Fővárosi Közgyűlés rendkívüli ülésén. A törvényi határidőn belül benyújtott 2009-es költségvetés tervezetéről Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester leszögezte: az uniós fejlesztések érdekében továbbra is szükség van a Főgáz-részvények eladására és az újabb, több tízmilliárdos hitelek felvételére. Demszky felszólalásában más, fideszes vezetésű városok, így Hódmezővásárhely és Debrecen eladósodottságát hozta fel példaként, ám mint Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője számadatokkal bemutatta, ezek az állítások nem igazak. Az ellenzék vezetője kifejtette: Budapestnek ugyan érdeke, hogy legyen költségvetése, de az is, hogy 2010 után is működőképes maradjon. Rámutatott, Demszky Gábor 19 éve főpolgármester, azonban nem tett semmit a BKV helyzetének javításáért, és a közlekedési cég soha nem volt olyan rossz helyzetben, mint most. – Az ellenzék tisztában van azzal, hogy válság van, ugyanakkor csak olyan költségvetést támogatnának, amely nem a hitelminősítők és a bankok, hanem a város és az itt élők szempontjából jó – szögezte le Tarlós István, aki arra is emlékeztetett, hogy az elmúlt három évben az MSZP– SZDSZ-es koalíció egyszer sem kívánt egyeztetni az ellenzékkel a költségvetésről.
Steiner Pál, az MSZP fővárosi frakcióvezetője elismerte, hogy a gazdálkodásért a mindenkori többség felelős, azonban arra figyelmeztette a feltételeket állító ellenzéket, hogy a Fővárosi Közgyűlésben patthelyzet van. – Ahogy mi sem tudunk költségvetést elfogadni, úgy ti sem, ezért a közgyűlésben részt vevő négy vagy öt párt konszenzusa, összefogása kell! – fűzte hozzá. Steiner szerint az MSZP azt a költségvetést, amelyet a későbbiekben konszenzussal terjesztenek be, elfogadja majd.
A költségvetési vita megkezdése előtt a közgyűlés egyhangúlag elfogadta a főváros átmeneti gazdálkodásáról szóló rendeletet, amelynek alapján április végéig adtak haladékot maguknak a képviselők a büdzsé elfogadására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.