Ismét botrány robbant ki a Deutsche Telekom háza táján, amely közvetve hazánkat is érinti. Tegnap a Handelsblatt német üzleti napilap a birtokába került hivatalos dokumentumok alapján azt közölte: Európa egyik legnagyobb távközlési cége megfigyeltette a társasághoz jelentkező potenciális alkalmazottak magánéletét, különös tekintettel a pályázók szexuális szokásaira. Ez Horvátország, Macedónia és Szlovénia mellett Magyarországra is kiterjedt.
A Handelsblatt cikke részletesen beszámol az intimbotrányról. A napilap egy, a cég horvátországi leányvállalatánál vezető beosztásra jelentkező nő 2004-ben kelt aktájának birtokában azt közölte, hogy a hivatalosan bizalmasnak minősített dokumentum részletesen ecseteli az állásért pályázó hölgy magánéletét és szexuális szokásait, jellemzőit. Az aktához egy olyan szakértői véleményt is csatoltak, miszerint elővigyázatossági intézkedésről van szó, mert a társaságnak tudnia kell a szóban forgó országok esetében, hogy kivel van dolguk, és nincs ebben semmi rendkívüli.
A magyarországi leányvállalattal kapcsolatban a lap arról írt, hogy a Magyar Telekom a korrupció és a megvesztegetés által sújtott balkáni, illetve a kelet-európai térségben különösképp a nemzetközi nyomozó hatóságok célkeresztjébe került. Ennek kapcsán megemlítette, hogy a Pricewaterhouse-Coopers könyvvizsgáló cég 2005-ös éves jelentésében gyanús kifizetéseket állapított meg, s ennek kapcsán utalt a magyarországi leányvállalat montenegrói és macedóniai tanácsadói szerződéseire is.
Emlékezetes, korábban amiatt robbant ki botrány a Deutsche Telekom körül, mert kiderült, hogy lehallgatják a beosztottak telefonbeszélgetését, majd a vezető beosztású személyeket, illetve a velük kapcsolatban álló újságírókat figyelték meg, s legutóbb az alkalmazottak, illetve hozzátartozóik bankszámláit firtatták illetéktelenül. A német távközlési cég nem kívánta kommentálni az újabb botrányt.
A Magyar Telekom kommunikációs igazgatósága érdeklődésünkre közölte: a cikk állításai – a vizsgálattal kapcsolatos megjegyzéseket kivéve – nem a Magyar Telekomra vonatkoznak, hanem kizárólag német anyavállalatára.
– A Magyar Telekom nem foglalkozik az alkalmazottnak jelentkezők magánügyeivel, nem tart igényt semmilyen információra a magánéletükre vonatkozóan, s elfogadhatatlannak tartja az ilyen eljárást – áll a kommünikében.
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?