Eltűnt egy francia utasszállító

ACNégy magyar utazott azon a Rio de Janeiróból Párizsba tartó repülőn, amely tegnap tűnt el a brazil partok közelében. A párizsi Roissy repülőtér szóvivője szerint „semmi remény” ninACcs arra, hogy élve megtalálják az Airbus 216 utasát és 12 tagú legénységét.

MN-összeállítás
2009. 06. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rio de Janeiróból két magyar állampolgárságú felnőtt és két gyermek tartott Párizsba azon a francia repülőgépen, amely valószínűleg az Atlanti-óceánba zuhant. Az egyik kisfiú édesapja a Hír TV-nek elmondta, volt felesége a hétéves, közös gyermekükkel és az élettársával együtt indult haza. Társaságukban volt egy 10-11 év körüli kisfiú is, akit rokonlátogatóba vittek. Az asszony a Nemzetközi Pető Intézetben dolgozott, és egy háromhetes tanfolyamot tartott a dél-amerikai országban. Volt férje felvette a kapcsolatot a Külügyminisztériummal, ahol a nevek alapján megerősítették, hogy valóban az ő kisfia és elvált felesége neve szerepel az utaslistán.
A francia Air France légitársaság Airbus A330-200-as típusú utasszállítójának 11 órakor kellett volna leszállnia a párizsi Roissy repülőtéren, de reggel 8 órakor nyoma veszett. Fedélzetén 216 utas, valamint a személyzet 12 tagja tartózkodott. A France 2 közszolgálati televízió értesülése szerint hatvan francia, az olasz hírügynökség szerint pedig öt olasz utasa volt a járatnak.
Az AF 447-es számú járat helyi idő szerint vasárnap este 7 órakor, közép-európai idő szerint éjfélkor szállt fel a riói repülőtérről.

Továbbiak a 16. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.