Félmilliárd forintot és egy új sürgősségi osztályt veszíthet el a Csongrád Megyei Önkormányzat és a szentesi kórház, ha a városi és a megyei helyhatóság nem egyezik meg egy alig ötszáz négyzetméteres telek tulajdonjogáról. A kórház fenntartója a Csongrád Megyei Önkormányzat, ám az ingatlan, ahol az intézmény található, több részből áll, némelyiknek a megyei, többségének a városi önkormányzat a tulajdonosa. Ez nem okozott problémát egészen mostanáig.
Még tavaly nyújtott be az unióhoz egy pályázatot a megyei önkormányzat, amely egy új sürgősségi betegellátó osztályt (SBO) alakítana ki a kórházban. A pályázat kétfordulós, s tavasszal kiderült, hogy az első fordulót sikerrel vette a megye, összesen 480 milliós támogatást nyerhet, ha a második fordulóban is pozitívan értékelik a beruházást. A második fordulóhoz több dologgal is ki kell egészíteni a pályázatot, ezek beadási határideje szeptember 2. Az első fordulós dokumentációt többek közt egy végleges építési engedéllyel kell kiegészíteni.
Mivel Szentes is tulajdonosa az ingatlannak és a kórháznak, ezért az összeférhetetlenségi szabályok miatt az építéshatósági eljárást Mindszent polgármesteri hivatala folytatja le. A kistelepülés építési irodája már tavaly nyáron találkozott az üggyel: az első fordulós pályázati dokumentációhoz ott állították ki az elvi építési engedélyt, amelyben közölték, hogy a végleges jóváhagyást csak akkor adják meg, ha az építkezésben érintett ingatlan tulajdonjogát rendezik. Az új SBO a tervek szerint ugyanis nem különálló épület lesz, hanem egy meglévőnek az új szárnya. A régi épület alatti földterület tulajdonosa a megyei önkormányzat, míg a tervezett új szárny helye Szentes birtokában van. A város azonban csak feltételekkel hajlandó a telket tulajdonba adni a megye számára, holott júliusban, amikor az elvi építési engedélyt Mindszenten megadták, Szentes nem fellebbezett. Mindez most derült ki, amikor a megye nekilátott a második fordulóhoz szükséges dokumentáció elkészítéséhez.
A telekegyesítésről szóló megállapodást a megyének és Szentesnek május 15-ig meg kellett volna kötnie ahhoz, hogy szeptember 2-ig befejeződhessen az alapesetben legalább hatvan napig tartó földhivatali ügyintézés, majd az építési engedélyezés. A Csongrád Megyei Önkormányzatnál közölték: a kórház eddig fejlesztéseinél Szentes mindig ingyen adta tulajdonba az építéshez szükséges földterületet, de szívesen kifizetik a telek 3-4 millióra becsült árát.
– Szentes annyit kért a megyétől, hogy az járuljon hozzá: a szeptemberben megjelenő, műtéti blokk építésére vonatkozó uniós pályázatra a város adhassa be a dokumentációt – közölte Szirbik Imre (MSZP) polgármester. Hozzátette: a megye ezt már egy éve halogatja, miközben Szentes már elkészült a pályázati anyaggal. Felvetésünkre, miszerint a hasonló pályázatokon általában csak az intézmények, illetve a fenntartók indulhatnak, a tulajdonosok nem, a polgármester elmondta: az egy másik helyzet lesz. Hozzátette, több javaslatot is letett a megye asztalára, ám onnan érdemben nem reagáltak egyikre sem. Ugyanakkor rendszeresen egyeztet a közgyűlés elnökével az ügyben. Elárulta azt is: a megye a hasonló beruházások, fejlesztések alkalmával mind több tulajdonra tesz szert az intézményben, márpedig Szentes szeretné megőrizni a többségét.
Dömtör Csaba elmondta, mit tesznek valójában Magyar Péterék















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!