Lecsaptak a nápolyi camorra vezetőire

Hírösszefoglaló
2009. 06. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap hajnalban a camorra hatvannégy tagját tartóztatták le Nápolyban, az olasz maffiózók között tíz nő is van – adta hírül a Corriere della Sera. A Sarno klánhoz tartozó embereket többek között szövetségben elkövetett bűncselekményekkel, zsarolással, uzsorával, kábítószer-csempészettel és -kereskedelemmel gyanúsítják.
A rendkívül agresszíven terjeszkedő Sarno klán az utóbbi időben nemcsak Nápolyban, hanem a tartomány jelentős részében is majdhogynem egyeduralkodóvá vált. A Campania környékén vizsgálódó nyomozók kiderítették, hogy a nagy hatalmú szervezet az elmúlt időszakban több igen jól fialó nápolyi üzletet kaparintott meg, miután elüldözték a területet korábban uraló kartelleket. Azóta a Sarno család szedi a védelmi pénzeket a vállalkozóktól és a kereskedőktől, és ellenőrzi a Spanyolországból érkező kokain csempészetét és kereskedelmét. A klán módszereire jellemző, hogy tagjaik folyamatosan és szinte észrevétlenül épülnek be a kisebb bűnözői csoportokba, míg végül fölébük kerekednek, és átveszik a hatalmat tőlük.
Az Ansa szerint a rendőrség igazi nagyhalakat is kifogott, többek között a család vezetőit, a Sarno fivéreket: Giuseppét és Vincenzót. Továbbá a több településen is igen aktív Arlistico–Terracciano–Orefice klán 48 éves vezetőjét, Luisa Terraccianót.
Az Il Messaggero című lap tegnap egy Rómában letelepedett román állampolgárságú férfi kivégzéséről számolt be. A 33 éves férfit Nápoly egyik pályaudvara közelében, egy elszáguldó motorbicikliről lőtték szíven, a mellette lévő 14 éves fiút pedig a hátán találta el a golyó. A többgyerekes férfi, akiről úgy tudni, hogy utcai zenészként, harmonikával kereste a kenyerét, a helyszínen meghalt, a fiú súlyosan megsebesült. A gyilkosság okát egyelőre csak találgatják. Az egyik verzió szerint a pályaudvar közelében összecsapott a maffia két kisebb csoportja, a másik szerint azonban a románt a camorra gyilkoltatta meg, hogy az erejét demonstrálja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.