Az előrejelzések szerint a Fidesz a 22 Magyarországnak járó brüsszeli mandátumból 14-16-ra számíthat, az MSZP 5-6-ra, a kis pártok közül leginkább a Jobbik esélyes a bejutásra.
Tegnap kampányrendezvényt tartott a Fidesz és az MSZP is. Orbán Viktor Nyíregyházán arról beszélt, hogy nincs előre eldöntött választás, a restség és a kétség, a jobboldal két nagy hibája most is veszélyeztetheti a biztosnak jósolt győzelmet. A Fidesz elnöke emlékeztetett a 2002-es voksolásra, amikor negyvenezer szavazat hiányzott a győzelemhez. Az ellenzéki párt egyébként alternatív szavazatszámlálási rendszert működtet a választáson, valamint újraindította választási jogsegélyszolgálatát, az Új Demokrácia Központot is.
A szocialisták kampányzáró gyűlésére legfeljebb négyszázan voltak kíváncsiak a fővárosban. Itt Göncz Kinga, az MSZP listavezetője a „szélsőjobboldali veszélyre” hívta fel a figyelmet. Eközben lapunk kiderítette, hogy saját pártemblémája alatt az uniós forrásokból megvalósult beruházásokkal kampányol a szocialista párt, megkerülve az Európai Bizottság kommunikációs költségekre vonatkozó rendeletét.
Ami a választás következményeit illeti, a Nézőpont Intézet által megkérdezettek többsége úgy látja, egy MSZP-vereség esetén Bajnai Gordonnak le kell mondania.
Részletek a 3. és a 10.,
vezércikk a 7. oldalon
Meglepő kutatás látott napvilágot a magyar autósokról
