Rakétaként lőtt ki tegnap az OTP, a bankpapír közel nyolc százalékot erősödött a nap folyamán. Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője a távirati irodának elmondta: a drágulását elsősorban a JP Morgan rendkívül kedvező célárfolyam-emelése idézte elő. Az elemző szerint ugyanakkor a március óta tartó tőzsdei emelkedés kifáradásának jele lehet, hogy a befektetők viszonylag negatívan reagáltak az elemzői várakozásoknál lényegesen jobb amerikai munkanélküliségi adatokra.
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője úgy látja, hogy a magyar befektetői hangulat még az igen derűlátó világpiacok közül is kiemelkedett, azonban a következő kereskedési napokban ismét számítani lehet újabb, a hét közepén már tapasztalt elbizonytalanodásra. Az Magyar Távirati Iroda kérdésére válaszolva Szatmári Tamás rámutatott: az európai parlamenti választásoknak egyelőre nincs közvetlen hatásuk sem a budapesti, sem más európai piacra.
A Mol 315 forinttal, 2,45 százalékkal, 13 150 forintra erősödött 2,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 260 forinttal, 7,74 százalékkal, 3620 forintra nőtt, forgalmuk 32,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 610 forintot ért, forgalma 633,8 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 600 forinttal, 1,97 százalékkal, 31 100 forintra emelkedett, a részvények forgalma 734,7 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 656,7 millió forintos forgalom mellett 500 forinttal, 3,14 százalékkal, 16 400 forintra növelte értékét.
A forint árfolyama tegnap széles sávban ingadozott, délutánra kissé erősödött, az euró lapzártánkkor 287,58 forint volt a csütörtök délutáni 287,76 forinttal szemben. Reggel ugyanakkor 285,50 forint volt a jellemző árfolyam, ahonnan kora délután
290 forintig is eljutott. A svájci frank jegyzése tegnap este 189,19 volt a 189,83 forintos csütörtöki jegyzés után.
Donald Trump bejelentette, hol és mikor találkozik Putyinnal
