Kiszervez a fürdőüzemeltető

Kiszervezte az általa üzemeltetett összes, vagyis tizenkét fővárosi gyógyfürdő és strand műszaki felügyeletét és takarítási munkálatait a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. A lépéssel hatszázmillió forintos megtakarításra számít a tulajdonos Fővárosi Önkormányzat.

2009. 07. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hatszázmillió forintot spórol öt év alatt a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. azzal, hogy júniusban szerződést kötött a tavaly nyáron alakult Opero Kft.-vel, a kezelésében lévő tizenkét fővárosi strand és gyógyfürdő műszaki felügyeletére, illetve takarítási munkálataira. A közbeszerzési eljárás keretében lezajlott kiszervezés eredményeként az erre a pályázatra létrehozott kft. éves szinten 1,392 milliárd, vagyis havonta nettó 116 millió forintért látja el a feladatokat. Öt év alatt tehát hétmilliárd forintot kap az Opero Kft. a strandok műszaki és tisztasági felügyeletéért.
– A tavaly novemberben meghirdetett tenderen az Opero mellett a Future FM Zrt. és a német hátterű PQS International Zrt. adott be ajánlatot – mondta el lapunknak Rák Tibor, a BGYH Zrt. műszaki igazgatója. Megtudtuk: azért az Operóra esett a választás, mert az egyebek mellett az Országház takarítását is végző Opus Ingatlanszolgáltató és Kivitelező Kft., illetve az uszodatechnikában járatos Tempero-Plusz Üzemeltetési és Ingatlanhasznosítási Kft. által létrehozott projektcég nyújtotta be a legfelkészültebb, egyben a legolcsóbb ajánlatot. A következő ajánlat ugyanis százmillió forinttal drágább volt – jegyezte meg Rák Tibor, hangsúlyozva, hogy az úgynevezett szerkezeti átalakítást elsősorban a fürdőtársaság veszteségeinek sürgős lefaragása indokolja.
– A karbantartást és a javításokat már évek óta külsős cégek végezték, ezek kerültek most egy kézbe a takarítási szolgáltatásokkal együtt. A strandokat és fürdőket továbbra is üzemeltető BGYH a jövőben a szolgáltatások korszerűsítésére helyezi a hangsúlyt – mondta a műszaki igazgató arra a kérdésünkre, miszerint mire költi majd a tulajdonos a megspórolt 600 millió forintot. Megtudtuk: a kiszervezés kényszerű leépítéssel is jár, nagyjából 15-20 ember munkája válik ugyanis feleslegessé a zrt.-nél amellett, hogy legalább 120 dolgozót az új szolgáltató átvesz a társaságtól.
Az, hogy az összesen 120 ezer négyzetméternyi fürdő- és strandterületre szóló munkálatokat immár nem az üzemeltető, hanem egy külső társaság látja el, a látogatók számára nem okoz majd kellemetlenséget, sőt drágulást sem – közölte Rák Tibor, hozzátéve: ennek érdekében az átalakulás több lépcsőben zajlik. Így július elsejétől a Király és a Rudas fürdők, szeptember 15-től az összes strand és a Dagály, valamint a Lukács, majd október végén a Gellért, a Széchenyi és a Dandár gyógyfürdők kerülnek a tender nyertesének kezelése alá.
A műszaki igazgató azt is elmondta: a válság miatt egyelőre megtorpantak azok a magánbefektetők, akik korábban érdeklődtek a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában lévő strandok iránt. Tehát egyelőre nincs szó arról, hogy a köztulajdonban lévő fürdőhelyeket privatizálnák, igaz, így a veszteséges BGYH a tulajdonosi jogok megtartása mellett sem tudja korszerűsíteni például az immár négy-öt éve zárva tartó pesterzsébeti gyógyvizes strandfürdőt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.