Botrány után díjazás

Az őssejtbotrány egy részletét sem sikerült tisztázni a fővárosi önkormányzat egészségügyi bizottságának ülésén, ahol meghallgatták Vadnai Mariannt. A Nyírő Gyula Kórház főigazgatója továbbra is állítja, ártatlanok az ügyben. A képviselők nem kértek fegyelmi eljárást a főigazgató ellen, s nem gördítettek akadályt a kitüntetését célzó javaslat elé sem.

2009. 08. 21. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Semmivel sem jutottak közelebb az igazság megértéséhez azok, akik végighallgatták a Fővárosi Közgyűlés egészségügyi bizottságának tanácskozását, ahol az őssejtbotrány miatt meghallgatták a Nyírő Gyula Kórház főigazgatóját, Vadnai Mariannt. A bizottság azt szerette volna megtudni, mi is történt azon a júliusi napon, amikor a rendőrség a közkórházban – igaz, egy bérbe adott területén – őrizetbe vett több személyt, akiket illegális őssejtterápiával, hivatalosan emberi test tiltott felhasználásával gyanúsítanak. Az ülésen nem vált egyértelművé, hogy ha senki nem tudott semmiről, akkor hogyan kerülhetett a területre egy „regisztrálatlan” beteg és több, „nem oda tartozó” orvos, akik a rendőrség szerint éppen őssejtterápiára készültek.
Vadnai közölte: az őssejtbotrány nem a Nyírő Gyula Kórház, nem a helyszínen is jelen lévő orvos igazgató, Ruff György, s nem a területet bérlő Róbert Károly Körúti Egészségügyi Kft. ügye. Megerősítette tegnapi hírünket, miszerint az orvos igazgató ellen fegyelmi eljárást indított, ennek idejére felfüggesztette őt állásából. De – mint mondta – Ruff csak hatásköri túllépést, szakmai szabályszegést követett el, az őssejtkezelésről nem tudott, csak „szenvedő alany”.
A birtokunkba került, Ruff által jegyzett, Vadnainak címzett igazoló jelentésből kiderül: az orvos igazgatónak egy külföldi barátja jelezte, hogy egy krónikus betegségben szenvedő, jómódú üzletfelénél kellene egy vizsgálatot elvégezni. A barát VIP elhelyezést kért, mondván, üzletfele saját orvosokkal és testőrökkel érkezik. Ezután utasította az orvos igazgató a nővért a vérvételre és az infúzió bekötésére.
A tegnapi ülésen egyébként egy idő után már a politikusok sem akarták megtudni, mi is történt valójában. Szolnoki Andrea (SZDSZ) jelezte is, hogy itt csak a főigazgató szerepét lehet górcső alá venni, nem vizsgálhatják, mi történt a bérbe adott területen. Ezzel nem értett egyet Andó Sándor (MSZP) és Pesti Imre (Fidesz) sem.
A bizottság végül tudomásul vette a tájékoztatót, a főigazgató ellen nem indítanak fegyelmi eljárást. A többség nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint, felülírva korábbi döntésüket, nem javasolják Vadnait Pro Urbe Budapest díjra. Azt is elutasították, hogy tájékoztatást kérjenek a rendőrségtől az ügy állásáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.