Tegnap több mint három forintot gyengült nemzeti devizánk keddi értékéhez képest a bankközi kereskedelemben. A magyar fizetőeszköz egész nap a 276 forintos euróárfolyam környékén ingadozott. Miután 277 forintig is kilendült, délutánra az európai közös valutát 276,19 forinton jegyezték, szemben a keddi 273,17 forinttal.
Elemzők szerint aki eurót vásárolna, jobban jár, ha mostanában teszi azt, mivel a 275 forintos határ tartós meghaladása esetén nem kizárt, hogy pár héten belül berendezkedhetünk a 285, sőt, a 290 forintos árfolyamra is. Bár ez utóbbi más szakértői vélemények szerint akkor fordulna elő, ha a befektetők bizalma és kockázatvállalási hajlandósága tartósan leromlana. A forint és a térségbeli devizák árfolyamát ugyanakkor már az elmúlt napokban is a csökkenő tőzsdeindexek miatt világszerte visszafogottabbá vált befektetői kedv terhelte meg.
Az MTI-nek nyilatkozó kereskedők a forint euróhoz viszonyított árát többnyire a 270–280 forintos tartományon belül várják az elkövetkező napokban, inkább a felső sávban, vagyis 275–276 körül. Hosszabb távon – 2010 elején – a várakozások szerint a térségbeli devizák visszatérhetnek az erősödő pályára. A legjobb teljesítményt a lengyel zlotytól várják, míg a forint a várható kamatcsökkentések miatt gyengébb ütemben erősödhet majd.
A Fradi ifjú titánját egész Európa képtelen felülmúlni
