Elképesztő osztogatás a BKV Zrt.-nél

Minden korábbi BKV-s botrányról kiderült adatokat felülmúl az a nyolcvanoldalas lista, amelyet a BKV Zrt. Belső Kontroll Igazgatósága készített. A dokumentum szerint a cégnél 2003-tól több mint 1,5 milliárd forint végkielégítést fizettek ki.

2009. 09. 21. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nemcsak igazolta, hanem elképesztő adataival meg is haladta a BKV-nál kifizetett, jóval több mint 3 milliárd forintos végkielégítésekről és juttatásokról szóló híreket – olvasható a belső jelentésben. A már ismertté vált menedzserszerződések mellett kiderült, vélhetőleg a főnököknek falazó kisebb beosztottak is busás díjazást kaptak. A szerződések zömét a korábbi vezérigazgatók, Aba Botond, majd Antal Attila idején kötötték, a kifizetések utóbbi vezető, illetve távozása után, Balogh Zsolt addigi vezérigazgató-helyettes idején történtek.
A lapunk által kirobbantott végkielégítési botrány Szalainé Szilágyi Eleonóra százmillió forintos végkielégítésének legfrissebb adatai szerint a humánpolitikai igazgatónak be kellett érnie 86 millió forinttal. A legkirívóbb ügyek közé sorolható, hogy beosztottai közül egy főmunkatárs 46 millióval, társa 16 millióval gazdagodhatott. Bognár Gábor főosztályvezető több mint 74 milliót vághatott zsebre, a hatmillió forintnyi titoktartási pénzen túl. Dányi József gazdasági vezérigazgató-helyettesnek csak 67 millió forintot fizettek. Futó Sándor koordinációs főtanácsadóként már Kocsis István vezérigazgatóval megállapodva, alig 36 milliót kapott kézhez.
Jól jártak a Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes idején működő kommunikációs emberek. Regőczi Miklós volt vezérigazgató-helyettes ugyan a 34 millió forintjával nincs a toplistán, azonban havi fizetése csaknem megközelítette Antal Attila 1,5 millió forintos havi fizetését. Balog András főmérnökként 14 milliós végkielégítéshez jutott, Borbélyné Szilágyi Hajnalka mint irodavezető kapott 35 millió forintot. A „nem nyilvános” felirattal ellátott dokumentumot az a Lazurán József igazgató titkosította, aki korábban jóváhagyta a BKV „védelmi rendszereiről” és a „korrupcióellenes küzdelemről” szóló milliós tanulmányokat.
Bár a vizsgálati anyagok arra utalnak, hogy az elmúlt években szervezett visszaélések történtek, azokból Horváth Csaba (MSZP), a BKV felügyeletét ellátó főpolgármester-helyettes éppen az ellenkezőjét olvasta ki. A Klub Rádiónak kijelentette: a legújabb listán szereplő adatok szeptember 15-ig személyes adatnak számítanak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.