Kevesebb meleg vonult fel a fővárosban

Munkatársunktól
2009. 09. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tavalyinál is kevesebben, mintegy ezren vettek részt a homoszexuálisok felvonulásán Budapesten. A csökkenő létszám azért is meglepő, mert a mozgósítás nemzetközi volt; különösen a bécsi homoszexuálisok igyekeztek a magyar fővárosba szombaton. A vonulók transzparenseiről az idén sem hiányoztak a kereszténységet gúnyoló feliratok. A rendőri biztosítás rendkívüli volt: a Hősök terétől a felvonulás fő helyszínét képező Andrássy úton át a Deák téri végpontig testpáncélos készenlétisek tömkelege, valamint kordonok védték a homoszexuális aktivistákat. Az ellentüntetők sehol sem kerültek dobótávolságon belülre. A feszültség fokozódott, amikor a felvonulók és a technozenét bömböltető teherautó az Erzsébet térre érkezett. A távol eső Károly körúti ellentüntetők a rendőröket próbálták inzultálni, a Hír TV néhány munkatársa a rendőröktől szenvedett el ütlegeket. Végül negyvenhárom civilt állítottak elő a hatóságok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.