Pénzszerzési szándékkal késsel életveszélyesen megsebesítette egy békéscsabai parkettabolt eladóját az a gyomaendrődi férfi, akit tegnap jogerősen tíz év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla – adta hírül a távirati iroda. Az ítélet szerint a 32 esztendős, két kiskorú gyermek eltartásáról gondoskodó Kurilla Attila 2008 októberében sem munkahellyel, sem jövedelemmel nem rendelkezett, emiatt kilátástalan anyagi helyzetbe került. Október 10-én albérletükből is el kellett költözniük, mivel nem tudták azt fizetni, később motelekben húzták meg magukat, de a számlák ott is kifizetetlenek maradtak. A vádlott anyagi gondjait bűncselekmény elkövetésével akarta megoldani.
A férfi egy békéscsabai parkettaboltot szemelt ki a pénzszerzés helyszínéül. Látogatásaikor igyekezett feltérképezni az üzletet, s vásárlási szándékot színlelve az eladó, a későbbi sértett bizalmába férkőzni, akiről megtudta, néhány napig egyedül dolgozik.
Október 16-án a vádlottnak már egyáltalán nem volt pénze, csak úgy tudott enni adni a gyerekeinek, hogy eladta élettársa fülbevalóját. Azon a napon magához vett egy tízcentis pengéjű kést, elment a szóban forgó boltba, ahol a sértettnek színlelt megrendelést adott. Amikor az eladó megfordult, és az egyik széken lévő kabátjához hajolt, a vádlott hátulról a férfira rontott, és több alkalommal megszúrta. Az alkalmazott a sérülések ellenére védekezett, ezért Kurilla – anélkül, hogy pénzhez jutott volna – elmenekült.
A sértett a támadás következtében közvetlen életveszélyes sérüléseket szenvedett, csak a szerencsés véletlennek – a férfi mentőt tudott hívni – és a gyors orvosi beavatkozásnak köszönhető, hogy nem halt meg. A vádlott a kést és a támadáskor viselt kabátját Békéscsaba külterületén eldobta. Még aznap a családjával együtt előbb Hódmezővásárhelyre, ezután Szegedre költözött, de a rendőrség hamarosan a nyomára bukkant, s november első napjaiban elfogta.
A táblabíróság Hegedűs István vezette tanácsa Kurilla Attilát nyereségvágyból elkövetett emberölés kísérletének bűntettében mondta ki bűnösnek.
Ezeken a helyeken ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallgatni, a Concerto Budapest ezen szeretne változtatni
