Zárolták Hunvald vagyonát

Zárolta a nyomozási bíró Hunvald György, Erzsébetváros előzetes letartóztatását töltő MSZP-s polgármesterének vagyonát, mert a gyanú szerint olyan bűncselekményeket követett el, amely miatt a bíróság vagyonelkobzásra is ítélheti. Az egy éve tartó nyomozást a napokban jövő februárig hosszabbították meg.

2009. 09. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hunvald György vagyonának zárolása csak a politikus azon vagyonelemeit érinti, amelyet a bűncselekmények elkövetése után, feltételezhetően az így szerzett „bevétel” közvetlen vagy közvetett felhasználásával szerzett, és fedezetet nyújt a bíróság által megállapítandó vagyoni kárra – közölte lapunkkal Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője. A döntés nem jogerős.
A szóvivő pontos összeget, listát nem közölt, de elmondta: a zárolt vagyon között találhatók a saját vagy a hozzátartozó nevén lévő ingatlanok, ingóságok és bankszámlák. A törvény szerint a vagyontárgyakat a gyanúsított családtagjai szabadon használhatják, de azokat nem terhelhetik meg jelzáloggal, és el sem adhatják. A zárolt bankszámlákról természetesen egy fillért sem vehet fel senki. Közölte azt is: a Legfőbb Ügyészség korábbi kezdeményezésüknek helyt adva a nyomozás határidejét október 3-ról 2010. február 3-ra módosította. Az indoklás szerint az erzsébetvárosi ingatlanpanamaként közismertté vált eljárásban további bűncselekmények megalapozott gyanúja vetődhet fel.
Az eredeti adatok alapján huszonegy gyanúsított 2003-ban, 2004-ben majdnem egymilliárdos kárt okozott az önkormányzatnak, az MSZP-s és SZDSZ-es politikusok bűnlajstromát azonban a nyomozó hatóságok 2006 és 2008 közötti időszakra is kiterjesztették. A több mint hét hónapja előzetes letartóztatásba vett Hunvaldot bűnszervezet tagjaként elkövetett csalás bűnsegédletével és hivatali visszaéléssel, kötelességszegéssel, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett vesztegetéssel is gyanúsítják.
*
Egyik társa, az SZDSZ-es Gál György volt helyi frakcióvezető és gazdasági bizottsági elnök a gyanú szerint csaknem 350 millió forint kenőpénzt tehetett zsebre. Az ő vagyonát már korábban zárolták, viszont a feltáró jellegű vallomást tevő ugyancsak szabad demokrata Kardos Péter, aki korábban kerületi pénzügyi bizottság elnöki posztját töltötte be, eddigi előzetes letartóztatását lakhelyelhagyási tilalommá enyhítették.
Hunvald vagyona csak részben ismert a közvélemény előtt, ugyanis idei fővárosi vagyonnyilatkozatában nem szerepel például az a százmillió forint értékű kastély, amit fel is újíttatott. Az MSZP-s politikus két VII. kerületi lakásról tett említést, egyiknek tulajdonosa, a másikban pedig haszonélvező. Feltüntette továbbá két éve vett Trabant 601-esét, a tizenhárom éves Jaguarját és hatéves Peugeot 807-es autóját, valamint 19 millió forintnyi banki tartozását.
Hunvald egyébként hiába mondott le fővárosi képviselőségéről, az MSZP a mai napig nem hívta vissza a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. felügyelőbizottsági tagságából, ahonnan 181 ezer forintos tiszteletdíját havonta rendszeresen megkapja, csaknem ugyanekkora öszszeg jár neki a Budapesti Nagybani Piac Zrt. felügyelőbizottsági elnöki posztja után.
– Az ellenzék az erzsébetvárosi képviselő-testület jövő heti ülésén újra az önfeloszlatást kezdeményezi, továbbá azt is, hogy vonják meg a polgármester 570 ezer forintos fizetését, amely után havonta további 170 ezres költségtérítés is jár – közölte Vattamány Zsolt helyi fideszes frakcióvezető.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.