Hunvald György vagyonának zárolása csak a politikus azon vagyonelemeit érinti, amelyet a bűncselekmények elkövetése után, feltételezhetően az így szerzett „bevétel” közvetlen vagy közvetett felhasználásával szerzett, és fedezetet nyújt a bíróság által megállapítandó vagyoni kárra – közölte lapunkkal Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője. A döntés nem jogerős.
A szóvivő pontos összeget, listát nem közölt, de elmondta: a zárolt vagyon között találhatók a saját vagy a hozzátartozó nevén lévő ingatlanok, ingóságok és bankszámlák. A törvény szerint a vagyontárgyakat a gyanúsított családtagjai szabadon használhatják, de azokat nem terhelhetik meg jelzáloggal, és el sem adhatják. A zárolt bankszámlákról természetesen egy fillért sem vehet fel senki. Közölte azt is: a Legfőbb Ügyészség korábbi kezdeményezésüknek helyt adva a nyomozás határidejét október 3-ról 2010. február 3-ra módosította. Az indoklás szerint az erzsébetvárosi ingatlanpanamaként közismertté vált eljárásban további bűncselekmények megalapozott gyanúja vetődhet fel.
Az eredeti adatok alapján huszonegy gyanúsított 2003-ban, 2004-ben majdnem egymilliárdos kárt okozott az önkormányzatnak, az MSZP-s és SZDSZ-es politikusok bűnlajstromát azonban a nyomozó hatóságok 2006 és 2008 közötti időszakra is kiterjesztették. A több mint hét hónapja előzetes letartóztatásba vett Hunvaldot bűnszervezet tagjaként elkövetett csalás bűnsegédletével és hivatali visszaéléssel, kötelességszegéssel, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett vesztegetéssel is gyanúsítják.
*
Egyik társa, az SZDSZ-es Gál György volt helyi frakcióvezető és gazdasági bizottsági elnök a gyanú szerint csaknem 350 millió forint kenőpénzt tehetett zsebre. Az ő vagyonát már korábban zárolták, viszont a feltáró jellegű vallomást tevő ugyancsak szabad demokrata Kardos Péter, aki korábban kerületi pénzügyi bizottság elnöki posztját töltötte be, eddigi előzetes letartóztatását lakhelyelhagyási tilalommá enyhítették.
Hunvald vagyona csak részben ismert a közvélemény előtt, ugyanis idei fővárosi vagyonnyilatkozatában nem szerepel például az a százmillió forint értékű kastély, amit fel is újíttatott. Az MSZP-s politikus két VII. kerületi lakásról tett említést, egyiknek tulajdonosa, a másikban pedig haszonélvező. Feltüntette továbbá két éve vett Trabant 601-esét, a tizenhárom éves Jaguarját és hatéves Peugeot 807-es autóját, valamint 19 millió forintnyi banki tartozását.
Hunvald egyébként hiába mondott le fővárosi képviselőségéről, az MSZP a mai napig nem hívta vissza a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. felügyelőbizottsági tagságából, ahonnan 181 ezer forintos tiszteletdíját havonta rendszeresen megkapja, csaknem ugyanekkora öszszeg jár neki a Budapesti Nagybani Piac Zrt. felügyelőbizottsági elnöki posztja után.
– Az ellenzék az erzsébetvárosi képviselő-testület jövő heti ülésén újra az önfeloszlatást kezdeményezi, továbbá azt is, hogy vonják meg a polgármester 570 ezer forintos fizetését, amely után havonta további 170 ezres költségtérítés is jár – közölte Vattamány Zsolt helyi fideszes frakcióvezető.
Mindenszentek - Fokozott óvatosságra intenek a mentők