Beteghalál: pénzbüntetés az orvosnak

Munkatársunktól
2009. 11. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kétszázezer forintnyi pénzbüntetést rótt ki a Szegedi Városi Bíróság arra az orvosra, aki 2007 áprilisában kezelte a hódmezővásárhelyi kórházban az azóta csak mindszenti betegként ismert idős férfit. Az elsőfokú ítélet ellen az orvos és ügyvédje fellebbezett.
2007-ben egy idős férfi roszszul lett, majd a szentesi kórházba került. A beteg saját felelősségére távozott az intézményből. Később újra rosszul lett és mentővel a hódmezővásárhelyi kórházba szállították, ahonnan az ügyeletes orvos továbbküldte a szentesi kórházba a beteget. A férfi a mentőautóban újra rosszul lett, keringése összeomlott, majd elhunyt.
A doktornő ellen úgy emelt vádat az ügyészség, hogy a lefolytatott nyomozás közvetlen ok-okozati összefüggést nem mutatott ki a műszeres vizsgálatok elmaradása és a beteg halála között.
A bíróság megállapítása szerint a beteg halálában nem játszott szerepet a vizsgálat elmaradása.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.