Egy gól maradt a hatból

Munkatársunktól
2009. 11. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyot fordult a világ egy nap alatt a Pannon-kupa nemzetközi kézilabdatornán. Csütörtökön Tatabányán még Vincze Melinda és Kovacsics Anikó is a decemberi kínai vb-re készülő magyar válogatottban szerepelt, tegnap Pápán azonban előbbi begipszelt kézzel, utóbbi bicegve már csak a lelátó felé vette az irányt. Vincze keserűen mondta, még soha egyetlen porcikája sem tört el, erre a kézközépcsontjával éppen most, a legroszszabbkor történt ez, Kovacsics ellenben bizakodó hangot üthetett meg: „Még fáj a lábam, de az orvosok is azzal biztatnak, hogy részt vehetek a világbajnokságon.”
Csapatunk kezdetben mindennek tűnt, csak tartalékosnak nem, az ukránok négy perc után kapuscserére, hat perc elteltével időkérésre kényszerültek, ekkor már
6-0-s hátrányban. A folytatásra aztán helyrebillentek az erőviszonyok, és fordulatos játék nyomán együttesünk 15-10-es előnnyel vonulhatott szünetre. A második félidőben mindkét oldal hektikus védekezést mutatott be, ennek jeleként válogatottunk harminc perc alatt 17 gólt kapott a nem virtuóz, de hagyományos erényeit azért felvonultató ellenféltől. Mivel összességében eggyel több magyar gól született, ez 28-27-es győzelmet ért. Az első pápai meccsen a lengyelek 25-24-re legyőzték a hollandokat, így ma Győrben magyar–lengyel finálé zárja a Pannon-kupát.
E találkozónak már ismét aktív szereplője lehet Vérten Orsolya, aki combsérüléséből lábadozva tegnap már pályára lépett, és némi öniróniával értékelte saját teljesítményét: „Nagyon lassú voltam. Néha elindultam, de aztán éreztem, hogy nem szabad kockáztatnom. A tendencia így is pozitív.”
Sőt, reméljük, így is folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.